Veličanstvena pobjeda Jadrana u Ligi prvaka, Jug CO remizirao u Pireju

VK Jadran Split

Vaterpolisti Jug Croatia osiguranja i dalje su bez poraza u Ligi prvaka. Na gostovanju kod aktualnog europskog prvaka Olympiakosa završilo je bez pobjednika 10:10 (4:2, 3:2, 0:2, 3:4).

Domaćin je u drugoj dionici vodio 6:2, na poluvremenu je bilo 7:4, ali su Gospari sjajnom igrom i serijom od pet uzastopnih pogodaka stigli na +2, pet minuta prije kraja. Grci ipak u završnici dolaze do izjednačenja.

OLYMPIAKOS: Pavić (6 obrana), Mylonakis, Skoumpakis, Genidounias (5), Fountoulis, Kakaris, Dervisis, Bušlje, Mourikis, Gounas (2), Argyropoulos (2), Obradović (1), Galanopoulos. Trener: Theodos Vlachos.

JUG CROATIA OSIGURANJE: Popadić (7 obrana), Macan, Fatović (1), Lončar (2), Joković (2), Garcia (1), Lozina, Merkulov (1), Kržić, Žuvela (1), Benić, Papanastasiou (2), Jurišić. Trener: Vjeko Kobešćak.

Vaterpolisti splitskog Jadrana u sjajnoj atmosferi na Poljudu iznenadili su talijanski BPM Sport Management s 12:9 (2:0, 3:5, 2:3, 5:1).

Gosti su u posljednjoj dionici imali minimalnu prednost, ali je Jadran na krilima Anđela Šetke stigao do preokreta i velikog slavlja.

Šetka je utakmicu okončao s četiri gola, po dva su dodali Nathan Power i Željko Kovačić, a po jedan Aljoša Kunac, Ivan Domagoj Zović, Ivan Krapić i Nikola Milardović.

“Igrali su jako grubo, ne znam zašto. Mi smo ovu pobjedu zaslužili, bili smo bolji i u Italiji, a sada smo to dokazali,” rekao je trener Jadrana Ivan Asić.

U idućem kolu 27. siječnja Mladost dočekuje Jug CO, a Jadran igra ponovno u svom bazenu, protiv Olympiakosa.

(Foto: VK Jadran Split)