Veličanstveno slavlje nad Srbijom u ‘hrvatskom’ Grazu: Ova ljubav i energija su nešto posebno!

Men’s EHF EURO 2020 Sweden, Austria, Norway

Još pola sata nakon nove maestralne pobjede nad Srbijom odzvanjala je pjesma pet tisuća hrvatskih navijača u Grazu! Naši rukometaši jednostavno nisu mogli izgubiti ovaj dvoboj, iako nije imao nikakvu rezultatsku važnost.

Na kraju, 24:21 slavlje, koje je dodatno podiglo samopuzdanje prije nastavka natjecanja i drugog kruga u Beču, gdje nas očekuje borba za toliko željeno polufinale.

Prvo poluvrijeme bila je drama, nakon odličnih uvodnih minuta Hrvatske suparnik je uhvatio korak i sjajnim akcijama ipak pronalazio put do mreže Marina Šege, koji je u ovom dvoboju briljirao!

Červarova 200. utakmica, 150. pobjeda

Na predah se otišlo s 10:8 za Srbiju…

Ipak, uz ovakvu podršku s tribina i puno bolju igru u drugom poluvremenu, prije svih kapetana Duvnjaka, Červarovi izabranici u njegovom 200. nastupu na klupi Hrvatske dolaze do slavlja za pamćenje.

Marin Šego je bio junak sa 16 obrana, dok je Domagoj Duvnjak bio nepogrešiv u napadu s pet golova iz pet pokušaja te angažmanom u obrani za pamćenje.

“Dojmovi su odlični! I treću utakmicu smo završili, igrali smo protiv Srbije. Pobijedili, što je najbitnije u ovoj veličanstvenoj atmosferi gdje je stvarno puno Hrvata došlo. I naravno ovim putem im se zahvaljujem na tome,” jasan je bio Šego, koji je i proglašen igračem utakmice.

“Veličanstvena atmosfera. Utakmica, drugi dio dobar. Ponovno mogu reći, uz naravno Šegu danas, fantastičan i Dule, svojom obranom. Malo slabiji ulazak, međutim rekao sam i prije, da nismo pobijedili, ne znam kako bismo si oprostili jer ovi ljudi koji su danas došli ovdje, ova atmosfera, ova energija, ljubav koju nam ovi ljudi daju to je nešto, ne znam… bez riječi sam,” dodao je Luka Stepančić, koji je također u slavlje ugradio pet pogodaka.

HRVATSKA: M. Šego 16+1/37, M. Ašanin 0/1, M. Marić -, D. Duvnjak 5/5, M. Hrstić 0/1, L. Stepančić 5/8, Z. Horvat 3/4, J. Šarac -, I. Karačić 3/3, Ž. Musa 1/1, M. Mamić 0/2, L. Cindrić 3/4, V. Matanović 0/2, D. Mandić 3/5, M. Šipić 1/2, izbornik: Lino Červar

Utakmicu su pratile i brojne legende hrvatskog rukometa, a među njima i Ivano Balić…