[VIDEO] Ajax potopio Real u Madridu, Luka Modrić ove godine neće braniti naslov u Ligi prvaka

Santiago

Senzacija u Madridu! Nakon što je Real u prvom dvoboju svladao Ajax u Amsterdamu s 2:1, aktualni europski prvaci su na svom travnjaku stradali 1:4 te su Kopljanici prošli u četvrtfinale.

Luka Modrić krenuo je od prve minute, ali nije pomogao svojoj ekipi da izbjegne jedan od najtežih poraza u ovom desetljeću.

Kapetan Vatrenih je u Kraljevski klub stigao 2012. godine i osvojio je četiri naslova pobjednika Lige prvaka. Real je europski naslov osvajao posljednje tri sezone u nizu.

Gosti iz Amsterdama su do 18. minute imali dva pogotka prednosti, preko Ziyecha i Neresa. Pola sata prije kraja Tadić je zabio treći gol Ajaxa, a bez obzira na to što je Asensio smanjio zaostatak u 70. minuti, Schone je dvije minute kasnije pokopao sve nade Madriđana.

Luka je na terenu proveo cijeli dvoboj.

Četvrtfinale je izborio i Tottenham, novom pobjedom nad dortmundskom Borussijom, dok u srijedu igraju Porto i Roma (1:2) te PSG i Manchester United (2:0). Idući utorak Juventus dočekuje Atletico Madrid (0:2), a Schalke gostuje kod Cityja u Manchesteru (3:2). Naredne srijede Barcelona igra protiv Lyona (0:0), a Bayern Nike Kovača u Münchenu s Liverpoolom (0:0).