[VIDEO] Alonso: Veoma sam nesretan! Velić: Odigrali smo bez respekta, sav dobar rad nam se vratio!

KK Cibona

U četvrtom kolu ABA lige Cedevita je u Košarkaškom centru Dražen Petrović poražena od Cibone 78:75.

Hrvatski prvak je već u prvoj dionici imao i 11 poena prednost, dok je na predah otišao sa 42:36. Međutim, nastavak je pripao Vukovima, koji su nagrađeni za svoju borbenost. Cibona je prvi put na susretu povela četiri minute prije kraja treće dionice, kad je Igor Marić zabio tricu za 51:49…

Ipak, Cedevita je novom serijom ponovno napravila ‘ugodniju’ razliku i sedam minuta prije kraja utakmice bila u prednosti 64:55.

Cibosi se niti tada nisu predali i svojom serijom od 11 uzastopnih poena ponovno dolaze do vodstva.

Ključnu tricu za 76:73 zabio je Marko Ljubičić, a važna bacanja pogodio je Marić, za veliko slavlje ekipe Ivana Velića i prvu regionalnu pobjedu sezone, nakon uvodna tri poraza.

Ljubičić je dvije sekunde prije kraja, kod +4 Cibone, napravio osobnu na Magetteu, koji je dobio tri bacanja. Posljednje je namjerno promašio, ali Cedevita nije uspjela više doći do lopte…

Ekipa Sita Alonsa je šutirala nevjerojatnih 13/30 s linije slobodnih bacanja…

“Veoma sam nesretan. Igrali smo puno bolje od njih u prvih 20 minuta i trebali smo voditi s većom razlikom. Još uvijek moram naučiti i neke stvari u ovoj ligi jer se ne osjećam komforno. Želim znati kad je nesportska, kad je kontakt legalan, a kad nije. U prvih 20 minuta zaslužili smo imati 12 do 14 poena prednosti, unatoč promašenim slobodnim bacanjima. U drugom poluvremenu smo loše počeli. Dozvolili smo tricu Mariću, a i momčad se šokirala kad su nam poništili slobodna bacanja zbog prijestupa i nismo nakon toga nastavili igrati pametno, kako smo trebali. Zadnje četiri minute bile su užasne. Izgubili smo devet poena prednosti, igrali smo loše taktički, a i promašivali smo slobodna bacanja. Ovdje je teško pobijediti Cibonu, pogotovo ako promašite 17 slobodnih bacanja. Da smo igrali bolje u zadnje četiri minute, pobijedili bismo. Ali, nismo,” istaknuo je trener Cedevite.

Cedevita je igrala bez ozlijeđenih Filipa Krušlina i Karla Žganeca, dok Cibona nije imala Marina Rozića i Filipa Kraljevića. U dresu Cedevite Bell je upisao 17 poena i tri skoka, a Cook i Ramljak zabili su po deset poena. Na strani Cibone Marić je upisao 22 poena i četiri skoka.

“Sigurno da sam zadovoljan. Sav dobar rad koji smo imali se vratio. Imali smo tri nesretne utakmice koje su otišle na stranu protivnika, a sad se to vratilo. Drago mi je zbog momaka što su vjerovali od prve minute da mogu dobiti tu utakmicu i to se ostvarilo. Čestitam igračima. Odigrali su pravu mušku utakmicu, bez ikakvog respekta, i zaslužili su pobjedu,” dodao je strateg Cibone Ivan Velić.

Crni niz Zadrana

Košarkaši Zadra doživjeli su i četvrti regionalni poraz nakon što je Mornar slavio na Višnjiku s 83:93 (27:18, 16:29, 18:20, 20:26).

Malcolm Grant je s 22 koša bio najefikasniji u sastavu Zadra, Luka Božić je dodao 19 poena.

“Silno smo željeli pobijediti, ali nismo u tome uspjeli. Imali smo dobar početak i loš nastavak. Prvu smo četvrtinu dobro kontrolirali njihove šutere koji su ekstra egzekutori. Kasnije su počeli pogađati, a mi smo počeli biti pospani. Počeli su skakati što su iskoristili. U drugom smo poluvremenu dva puta došli na tri razlike, ali oni su svaku našu grešku kazniti s tricom, kontrom i polukontrom. Ovo je naš prvi kiks i tužni smo,” smatra trener Zadra Aleš Pipan.

U idućem kolu Zadar u petak gostuje kod Partizana, Cibona u subotu gostuje u Ljubljani kod Olimpije, a Cedevita u nedjelju dočekuje euroligašku Budućnost, branitelja naslova.

(Foto: Cibona, Z. Baksaj, D. Vranar, G. Lausic)