[VIDEO] Čilić preživo dramu u pet setova s Fogninijem, za polufinale igra protiv mrskog Del Potra

Čilić

Marin Čilić izborio je četvrtfinale Roland Garrosa, nakon velike borbe i pet setova odigranih s Talijanom Fogninijem.

Naš najbolji tenisač je prva dva seta dobio s uvjerljivih 6:4 i 6:1 i činilo se kako će brzo završiti posao, jer je protivnik imao zdravstvenih problema.

Embed from Getty ImagesMeđutim, Fognini se oporavio, zaigrao sve bolje i uspio izboriti peti set. Sredinom odlučujuće dionice Marin je ipak uspio doći do ključnog breaka prednosti, što je uspio sačuvati do kraja meča i konačne pobjede, rezultatom 6:4, 6:1, 3:6, (4)6:7 i 6:3.

Čiliću je ovo drugi uzastopni nastup među osam najboljih u Parizu, što mu je dosad i najbolji rezultat na Roland Garrosu. Embed from Getty Images

Idući suparnik mu je Juan Martin Del Potro, koji je izbacio Amerikanca Johna Isnera sa 6:4, 6:4, 6:4. Argentinac u međusobnim omjerima vodi s 10-2, a posebno pamtimo Marinov poraz u Zagrebu u finalu Davis Cupa.

Pavić i Dodig u polufinalu

Mate Pavić i Gabriela Dabrowski, aktualni pobjednici Australian Opena i prvi nositelji u konkurenciji mješovitih parova plasirali su se u polufinale. Hrvat i Kanađanka su za sat vremena svladali nizozemski par Demi Schuurs/Matwe Middelkoop, s dva puta po 6:4. Za finale će se boriti protiv Slovenke Katarine Srebotnik i Meksikanca Santiaga Gonzaleza.

Ivan Dodig i Tajvanka Latisha Chan su u četvrtzavršnici svladali Amerikanku Nicole Melichar i Austrijanca Peyu, preokretom u tri seta, rezultatom 2:6, 6:4 i 10-7. Idući suparnici su im Njemica Anna-Lena Groenefeld i Kolumbijac Robert Farah.