[VIDEO] Dinamo preko Liverpoola do četvrtfinala Lige prvaka mladih, Horkaš ponovno junak slavlja

Dinamo UYL

Juniorska momčad Dinama plasirala se u četvrtfinale Lige prvaka mladih nakon što je u na Hitrec-Kacianu pobijedila Liverpool s 5:4 (1:1), nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Junak je, baš kao i u dvoboju s moskovskim Lokomotivom, bio kapetan i vratar Dinko Horkaš koji je u raspucavanju zaustavio dva udarca gostujućih igrača.

Liverpool je došao u vodstvo u 53. minuti pogotkom Duncana, a u 68. minuti je izjednačio Leon Šipoš, na asistenciju Antonija Marina.

Franjić, Šipoš, Baturina i Ćuže bili su precizni izvođači za Dinamo, dok je Marinov udarac obranio gostujući vratar Atherton. Ipak, Horkaš je dvaput branio udarce igrača Liverpoola…

Dinamo će u četvrtfinalu gostovati kod pobjednika dvoboja Chelsea – Montpellier koji je na rasporedu u srijedu.

Četvrtfinalni dvoboji na rasporedu su 2. i 3. travnja, a pobjednici će se probiti na završni turnir Lige prvaka mladih, koji je na rasporedu od 26. do 29. travnja u Nyonu.

Dinamo: Horkaš – Hrvoj, Šutalo, Gvardiol, Antovski – Franjić, Gjira; Ćuže, Julardžija (61. Baturina), Marin – Šipoš

Trener: Igor Jovićević