[VIDEO] Dinamo se ‘provukao’ protiv Gorice: Nije slučajnost da su tu gdje jesu

Maksimir

Nogometaši Gorice imali su veliku priliku iznenaditi i šokirati Dinamo na Maksimiru, no, u samoj završnici utakmice Dvorneković i Suk nisu bili dovoljno precizni i na kraju je vodeća momčad HT Prve lige pogotkom Šituma ipak stigla do minimalne 1:0 pobjede.

U 86. minuti Šroler je ubacio, a Dvorneković je glavom loptu poslao u gredu. U nastavku akcije udarac Suka blokira Perić, Goričani smatraju kako je to napravio rukom, međutim, sudac Bebek nije niti pomislio svirati kazneni udarac nego je pokazao samo na korner.

U sudačkoj nadoknadi Čabraja je pucao iz slobodnog udarca, od bloka se lopta odbija do Suka, a Nizozemac sa sedam, osam metara ne uspijeva pogoditi okvir nego puca pokraj gola.

Odlučujući pogodak Plavi su zabili u 55. minuti dvoboja. Šitum je nekoliko minuta ranije sjajno pucao, a Kahlina mu je još bolje obranio. Ipak, ofenzivac Dinama ipak se po prvi puta ove sezone u domaćem prvenstvu upisao u listu strijelaca. Kadzior je izveo korner s desne strane, Petković je glavom prebacio loptu na drugu stranu gdje Šitumu nije bilo teško zatresti mrežu Gorice.

“Zasluženo smo pobijedili, dominirali smo praktički 85 minuta utakmice, trebali smo prije završiti pitanje pobjednika drugim pogotkom i na kraju nepotrebna nervoza. Pokazali smo više i zaslužili sm ovu pobjedu. Jako mi je drago što smo pobijedili nakon dvije utakmice, momčad se vratila na pobjedničku stazu. Također, vrlo važno da smo to ostvarili s deset novih igrača i ovim putem želim čestitati igračima na zalaganju i pobjedi,” poručio je strateg Dinama Nenad Bjelica i pohvalio suparnika:

“Igrali smo protiv vrlo dobre momčadi, šest pobjeda zaredom u gostima dovoljno govori o Gorici. Imaju odličnog trenera, odlične igrače i nije slučajnost da su tu gdje jesu. Opasnu Goricu uspjeli smo držati pod kontrolom.”

U preostalim susretima 16. kola Inter je slavio u Puli kod Istre 2:0. Lokomotiva i Slaven Belupo su odigrali bez pobjednika 1:1, Rijeka je slavila u Gradskom vrtu kod Osijeka 2:1, dok je Hajduk s 4:1 u gostima nadigrao Rudeš.