[VIDEO] Fantastična Gorica ‘okrenula’ Rijeku i presudila Keku: Najodgovorniji sam za rezultat!

Gorica

Napokon! Nakon što je pao Hajduk na Poljudu i Osijek u Gradskom vrtu stigao je red i za prvu veliku domaću pobjedu Gorice! Gotovo tri tisuće navijača svjedočilo je novoj spektakularnoj partiji našeg prvoligaša, preokretu i velikoj 2:1 pobjedi nad Rijekom, koja je presudila Matjažu Keku i natjerala ga na ostavku.

“Čestitao bih Gorici na pobjedi, iskoristili su naše pogreške i pobjeda je zaslužena. Mi svoje šanse nismo iskoristili…

Čuo sam se sad s predsjednikom i od ovoga trenutka Matjaž Kek više nije trener Rijeke. Zahvaljujem se svima na suradnji, najodgovorniji sam za rezultat i nešto se mora promijeniti.”

Rijeka je povela u samoj završnici prvog dijela. Špičić je nespretno srušio Gorgona, sudac Fran Jović pokazao je na bijelu točku, a Puljić je realizirao kazneni udarac. Odmah nakon slavlja igrača Rijeke Jović je svirao kraj prvog dijela.

Nije primljeni gol dotukao Goričane, koji su u nastavku zaigrali još angažiranije te su apsolutno zasluženo došli do bodova.

Miya je u 54. minuti opalio iz daljine, Sluga je samo uspio odbiti, a Zwolinski je vrhunski reagirao i pospremio loptu u mrežu.

Jedan od ključnih trenutaka dogodio se u 70. minuti, kad je Kahlina obranio zicer Gorgonu u situaciji ‘jedan na jedan’.

Gorica je u potpunosti okrenula rezultat u 80. minuti, kad je Lovrić, koji je ušao u igru samo dvije minute ranije, sjajno probio po desnoj strani i asistirao za pobjednički gol Atiemwena.

Puljić je pet minuta kasnije dobio novu priliku s bijele točke, ali Kahlina se po tko zna koji put ove sezone iskazao vrhunskom intervencijom, za erupciju oduševljenja na stadionu.

Goričani su upisali petu pobjedu te su sa 16 bodova preskočili Rijeku i preuzeli četvrtu poziciju na ljestvici.

Kek je Rijeku preuzeo u ožujku 2013. godine te je bio jedan od najdugovječnijih trenera HNL-a. Iduće godine osvojio je Kup i Superkup, a 2017. je osvojio i naslov prvaka Hrvatske. Tri puta je Rijeku vodio u grupnoj fazi Europske lige…