[VIDEO] IPC: Vincetić osvojio brončanu medalju na 100 metara slobodno

Bazen

Na IPC Otvorenom Europskom prvenstvu u plivanju za osobe s invaliditetom predstavnici Hrvatske osvojili su svoju prvu medalju.

U utrci na 100 metara slobodno Kristijan Vincetić osvojio je brončanu medalju u kategoriji S9.

Kristijan Vincetić

Vincetić je otplivao ovu dionicu u vremenu 58.38, isto vrijeme imao i Portugalac Grachat te su oba plivača podijelila treće mjesto.

Tomi Brajša (150 m S4), Dino Sinovčić 400m slobodno, A. Brzak na 50m slobodno nisu izborili finale.

Nataša Sobočan ušla je u finale na 100m prsno (SB6), a na kraju je završila osma s vremenom 2:04.49. Ante Rađa u istoj disciplini kod plivača nije uspio ući u finale.

Vincetić je na 100 metara delfin osvojio četvrto mjesto (1:01.52), nakon što je prošle godine u ovoj disciplini osvojio europsku broncu.

Tomi Brajša je na 200 metara slobodno (S5) bio je osmi, a Dino Sinovčić i Ante Rađa nastupili su u disciplini 200 metara mješovito, no nisu uspjeli izboriti plasman u finale.

Vincetića u subotu očekuje nastup u njegovoj omiljenoj disciplini, na 400 metara slobodno.