[VIDEO] Njemačka spasila bod protiv Slovenije nakon korištenja video-tehnologije, Češka senzacija u dvoboju s olimpijskim pobjednicima!

Češka, Foto Željka Švenda

U dramatičnom dvoboju skupine C u zagrebačkoj Areni Slovenija je s Njemačkom odigrala bez pobjednika 25:25.

Blaž Janc je zabio za minimalnu prednost Slovenije par sekundi prije kraja, krenulo je slavlje naših zapadnih susjeda, ali su suci naknadnim preglednom video snimke i desetominutnim vijećanjem dosudili crveni karton Blagotinšeku, zbog ometanja izvođenja centra, i sedmerac za Njemačku.

Reichmann je na kraju zabio penal i braniteljem naslova osigurao bod!

Slovenci su odigrali fenomenalno prvo poluvrijeme, imali su i šest golova viška, ali su njemački rukometaši u nastavku uspjeli nadoknaditi zaostatak.

Fenomenalni Miha Zarabec kod Slovenije je zabio pet golova, a kod Njemačke je Uwe Gensheimer precizan bio sedam puta.

“Ovaj sport postao je smiješan jer ga vode idioti. Očito ne poznajem pravila,” poručio je nakon dvoboja izbornik Slovenije Veselin Vujović, koji je bio ogorčen na suđenje i nakon prve utakmice i poraza od Makedonije.

“Da je suđenje pošteno, Slovenija bi danas imala četiri boda, a ne jedan!”

Makedonci su u neizvjesnom susretu s Crnom Gorom pobjedu izvukli tek u završnici. Slavili su 29:28 i tako osigurali prolazak u drugi krug.

Pet golova kod Makedonije postigao je Filip Kuzmanovski, a kod Crne Gore Stefan Čavor zabio je šest golova dok je pet dodao Stevan Vujović.

Varaždinska Arena svjedočila je senzaciji i slavlju Češke nad olimpijskim pobjednikom Danskom 28:27, u dvoboju drugog kola skupine D.

Česi su u prvom kolu teško stradali od Španjolaca i Danci su ih sasvim sigurno podcijenili. No, češkoj reprezentaciji i njihovim navijačima treba čestitati na fantastičnoj borbenosti i u konačnici apsolutno zasluženoj pobjedi.

Martin Galia bio je fenomenalan sa 17 obrana, Ondrej Zdrahala zabio je osam golova! Landin je u dresu Danske imao 13 uspješnih intervencija, a Mikkel Hansen je precizan bio sedam puta.

Mađari su namučili Španjolsku, u posljednjoj minuti su bili na samo minus jedan, ali se nisu uspjeli obraniti i Španjolci su na kraju slavili 27:25.

Rivera, Dujšebajev, Arino i Figueras precizni su bili po četiri puta. Banhidi je predvodio Mađare sa šest golova. (Foto: Željka Švenda/Crosport.hr)