[VIDEO] Osijek i treći put ove sezone dobio Rijeku, Ottochian u završnici srušio Lokomotivu!

NK Osijek

Nogometaši Rijeke poraženi su na gostovanju u Osijeku 2:1 (0:0) u 22. kolu Hrvatski telekom Prve lige. Osijek je tako i treći put ove sezone svladao Rijeku preskočivši je na trećem mjestu na prvenstvenoj ljestvici.

Branitelj naslova je od šeste minute igrao s igračem manje. Grezda je pobjegao Župariću, nogometaš Osijeka pao je nakon kontakta, a sudac Duje Strukan okarakterizirao je prekršaj za crveni karton.

Golova nije bilo sve do početka nastavka. Loptu je na lijevoj strani imao Lopa, proslijedio je za Bobana koji je u kaznenom prostoru i vidi na drugoj vratnici utrčalog Grgića ispred kojega uklizava Zuta, ali ne uspijeva otkloniti opasnost. Grgić je uputio loptu prema vratima, a ona se od Sluge odbija u mrežu.

Samo par minuta kasnije jedanaesterac za Osijek nakon što je Raspopović srušio Bobana u šesnaestercu. Peti sudac Jović je signalizirao Strukanu da je to prekršaj za najstrožu kaznu. Hajradinović je vrlo sigurno izveo kazneni udarac, Sluga je otišao u desnu, a lopta u lijevu gornju stranu za 2:0.

Rijeka je tri minute prije kraja tek uspjela smanjiti zaostatak. Čolak je vratio loptu za Pavičića koji vrlo precizno pogađa donji lijevi kut ispruženog Malenice.

Nogometaši Istre 1961 s minimalnih 1:0 svladali su Lokomotivu, a pobjednički pogodak zabio je Ottochian pet minuta prije kraja dvoboja. Puljani su ovom pobjednom odmaknuli pretposljednjoj Cibaliji, koja ima tri boda i utakmicu manje. Vinkovčani u nedjelju gostuju u Koprivnici.

U nedjelju na Maksimiru derbi igraju Dinamo i Hajduk, dok će kolo zaključiti Slaven Belupo i Cibalia. (Foto: NK Osijek)