[VIDEO] Podravka u sjajnoj atmosferi u Koprivnici namučila europske prvakinje: Izgubili smo snagu…

Koprivnica, Podravka

Rukometašice Podravke Vegete odigrale su sjajnu utakmicu pred krcatim tribinama dvorane Fran Galović, ali nisu uspjele doći do iznenađenja protiv aktualnih prvakinja Europe iz mađarskog Györija.

Nakon što su na poluvremenu bile u zaostatku dva pogotka igračice Zlatka Saračevića su u nastavku čak i stigle do prednosti (19:18), ali nisu imale dovoljno snage za kvalitetnu završnicu i gošće su slavile s 27:33.

Predvodila je Natalija Čigirinova s osam golova, dok su Karina Ježikava i Marija Holešova dodale po četiri, U redovima pobjednica najbolje su bile Amorim s osam i Oftendal sa sedam pogodaka.

“Čestitam pobjednicama, ali čestitam i svojim curama. Igrali smo sve što smo se dogovorili i ja sam zadovoljan. Drugo poluvrijeme bilo nam je teško, a tamo oko 45. minute izgubili smo snagu i to ne za trčanje nego u kontaktu,” kazao je trener Saračević i zahvalio publici na fenomenalnoj podršci.

Kokice su u prvom kolu slavile kod njemačkog Thüringera, dok ih u trećem kolu, 3. studenog, očekuje nova utakmica pred domaćim navijačima, protiv slovenskog Krima.

RK Podravka Vegeta: Tucaković, Zadravec, Turk 2, Holešova 4, Karlovčan 1, Popović, Milošević, Džono, Milosavljević 2, Risović, Franušić, Ećimović, Čigirinova 8, Ihneva 4, Debelić 2, Ježikava 4

Györi Audi ETO KC: Knedlikova 3, Afentaler, Brattset 3 ,Hansen 1, Leynaud, Oftedal 7, Kellermann, Amorim Taleska 8, Kristiansen 1, Groot 3, Fodor 3, Bodi 3, Puhalak 1, Kiss, Grimsbo