[VIDEO] Raspad sistema hrvatskog prvaka u Podgorici: Još dugo će nas ovo proganjati!

Budućnost VOLI

U odlučujućoj utakmici za plasman u finale regionalne ABA lige košarkaši Cedevite su podbacili te su u Podgorici kod Budućnosti doživjeli uvjerljiv i neugodan poraz rezultatom 72:57 (11:17, 17:15, 17:14, 27:11)

Hrvatski prvak je u sezonu ušao s velikim ambicijama, na klupu je sjeo Jure Zdovc, a ekipa je zapela u TOP 16 fazi Eurokupa te nije izborila završnicu regionalnog natjecanja, kroz koje se može izboriti plasman u elitnu Euroligu.

Cedevita je u vodstvu bila većinu utakmice, imala je i dvoznamenkastu prednost, ali je u posljednjoj dionici utakmice ‘nestala’ s parketa. Budućnost je uz pomoć svojih glasnih navijača u potpunosti ‘razmontirala’ zagrebačku momčad.

CED

Kapetan Roko Ukić bio je jedini dvoznamenkasti s 12 koševa, što dovoljno govori o igri Cedevite u najvažnijoj utakmici ove sezone.

Andrija Stipanović ubilježio je devet poena i sedam skokova, a Filip Krušlin osam poena, četiri skoka i četiri asistencije.

Zagrepčani su za dva šutirali 17/36 (47.2%), a za tricu 6/25 (24%).

U dresu Budućnosti Petar Popović upisao je 14 poena i četiri skoka, Nikola Ivanović ubilježio je 13 poena, pet skokova i četiri asistencije, a Kyle Landry 11 poena i šest skokova.

“Čestitam kolegi Džikiću i Budućnosti na prolazu i pobjedi. Jednostavno su bili danas i općenito u seriji bolji. Iskoristili su prednost domaćeg terena. Mi smo isto odigrali dobru utakmicu i čestitam svojim momcima. Imali smo priliku prelomiti je. Imali smo neke otvorene šuteve na osam razlike, ali nismo ih realizirali. Onda smo počeli igrati malo na silu. Ja sam momcima govorio da moramo biti strpljivi, da moramo naći bolji pas jer u reketu se neće sankcionirati kontakt, ako nema baš nekog oštrog faula. Tu smo izgubili ritam i malo smo počeli igrati na silu. Iz toga su oni otišli u kontranapad, uhvatili su ritam i napravili tie-break iz kojeg više nismo našli izlaza. Pokušavali smo sve. Nažalost, ništa nije urodilo, tako da još jednom čestitam Budućnosti. Želim im sve najbolje i život ide dalje,” poručio je trener Zdovc.

“Nismo se samo držali, nego smo bili bolji u tri četvrtine. Međutim, ne znam tko je ugasio svjetlo u zadnjoj četvrtini. Jednostavno smo u svim košarkaškim elementima pali. Oni su imali energiju više i igrača s klupe koji je u zadnjoj četvrtini zabio 12 poena. Mislim da će nas još dugo proganjati što se dogodilo u zadnjoj četvrtini. Čestitam Budućnosti na pobjedi. Danas su bili, kad se pogleda svih 40 minuta, bolji protivnik i to je to,” zaključio je Ukić. (Foto: Budućnost VOLI)