[VIDEO] Rijeka četvrtom pobjedom u nizu zaključila prvi dio sezone: Hvala navijačima, najbolji su na svijetu!

Kek, NK Rijeka

Nogometaši Rijeke pobijedili su Rudeš 3:0 u utakmici 20. kola Hrvatski telekom Prve lige. Rijeka je tako na najbolji mogući način, četvrtim slavljem zaredom, okončala jesenski dio sezone.

Rijeka nije mogla zamisliti bolje otvaranje utakmice. U šestoj minuti Gavranović je odlično proigrao Acostyja koji se s centra sjurio prema golu Rudeša i matirao vratara Čondrić.

Rijeka je bolje krenula u nastavak, a premoć je naplatila u 63. minuti. Prvo je u 62. minuti Kvržić spasio jednu loptu na desnom boku. Uslijedio je ubačaj, Gavranović je pucao glavom, ali vratnica je spasila Rudeš. Lopta se od leđa Čondrića odbila u korner.

Nakon kornera lopta je došla do Vešovića koji je preciznim udarcem s 18 metara zatresao mrežu Rudeša.

Rijeka je pobjedu potvrdila u sudačkoj nadoknadi, Puljić je pobjegao obrani, zaobišao vratara i poentirao.

“Zaslužena i iskontrolirana pobjeda. U pravim trenucima smo dali golove,” rekao je Matjaž Kek, trener Rijeke, nakon pobjede protiv Rudeša.

“S četiri pobjede na kraju sezone smo zadovoljni i veliki kompliment i čestitke igračima. Najviše hvala s moje strane našim navijačima, Armadi koja je pokazala da su najbolji navijači na svijetu,” zaključio je Slovenac, prenosi službena klupska stranica Rijeke.

Prvi dio sezone prije zimske pauze zaključit će Slaven Belupo i lokomotiva u ponedjeljak od 14 sati, nakon što je dvoboj u Koprivnici u petak prekinut poslije prvog poluvremena zbog nemogućih vremenskih uvjeta i katastrofalnog stanja travnjaka.