[VIDEO] Rijeka rutinski slavila u derbiju i napravila velik korak prema tituli!

Rujevica, Foto nk-rijeka.hr

Nogometaši Rijeke pobijedili su Hajduk u utakmici 33. kola zadržavši pet bodova prednosti ispred Dinama. Rijeka je tako nastavila sjajan niz neporaženosti protiv Hajduka, koji sada traje već 19 uzastopnih utakmica.

Početnu uspavanku razbio je Mate Maleš na najbolji mogući način. Maleš je dobio loptu na 25 metara i jednostavno potegnuo za prekrasan pogodak.

Kapetan ekipe na taj je način čestitao 30. rođendan Armadi koja je taman završavala spektakularnu koreografiju.

Mišić je sjajno proigrao Bradarića koji je ušao iz drugog plana i izbjegao zaleđe, te samo gurnuo loptu za Gavranovića koji ju je plasirao u praznu mrežu.

Iako je Rijeka dominirala u prvom poluvremenu Hajduk je u završnici imao dvije izgledne prilike. Prvo je Vlašić potegnuo s 25 metara, a Prskalo sjajno reagirao. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Prskalo je još jednom bio odličan zaustavivši udarac Jeffersona glavom iz neposredne blizine.

Rijeka je u nastavku kontrolirala dvoboj i mirno privela susret kraju, za veliko slavlje na Rujevici.

Iduće kolo igra se već sredinom tjedna, Rijeka u srijedu gostuje u Koprivnici kod Slaven Belupa, a Dinamo je domaćin Istri 1961.

Lokomotiva je danas dobila Inter s 2:0, golovima Karačića i Šunjića u posljednjih 20-ak minuta susreta.  (Foto: nk-rujevica)

RIJEKA: Prskalo, Ristovski (od 90′ Kulušić), Župarić, Elez, Zuta, Maleš, Bradarić, Mišić (od 82′ Čanađija), Vešović, Bezjak, Gavranović (od 68′ Martić)
HAJDUK: Stipica, Barry, Jefferson, Vlašić, Futacs, Nižić, Bašić (od 58′ Said), Memolla (od 77′ Kožulj), Tudor, Erceg (od 67′ Ohandza), Terziev