[VIDEO] Santini zabio iz penala za sva tri boda Caena, bizarna ozljeda Subašića, asistencija Badelja, uvjerljiv poraz Kovača

Santini, Caen

Povremeni hrvatski reprezentativac Ivan Santini zabio je za slavlje Caena nad Nantesom 3:2 u 24. kolu francuskog prvenstva.

Gosti su poveli nakon pola sata igre, ali je samo nekoliko minuta kasnije Santini izborio i realizirao kazneni udarac.

Damien Da Silva je u nastavku osigurao slavlje domaćih, a Santini je na terenu proveo cijelu utakmicu.

Monaco je s 3:2 svladao Lyon, a Danijel Subašić je u 15. minuti napustio teren zbog ozljede. Prilikom zgoditka gostiju hrvatski vratar sudario se s vratnicom i više nije mogao nastaviti dvoboj.

Gosti su nakon 27 minuta imali 0:2, ali je do poluvremena Monaco preko Keite i Falcaa uspio poravnati. Keita je u završnih par minuta prvog dijela uspio zaraditi dva žuta kartona i isključenje.  Dvije minute prije kraja je za veliko slavlje domaćih zabio Rony Lopes.

Milan Badelj asistirao je Federicu Chiesi za pobjednički gol Fiorentine na gostovanju kod Bologne (1:2).

Eintracht bivšeg hrvatskog izbornika Nike Kovača teško je stradao na gostovanju kod Augsburga (3:0).

Čop zabio iz penala

S bijele je točke u subotu precizan bio i Duje Čop, u gostujućoj pobjedi Standarda iz Liegea kod Lokerena. Standard je slavio 3:0, a hrvatski je napadač najstrožu kaznu za drugi pogodak svoje momčadi realizirao u 84. minuti.

Čop je u igru ušao u sredinom drugog poluvremena, umjesto Emonda. U sastavu Lokerena svih je 90 minuta odradio Jakov Filipović.

Marcelo Brozović bio je asistent za jedini pogodak Intera u domaćem remiju s Crotoneom (1:1). Inter je poveo u 23. minuti nakon Brozovićevog kornera, kada je Eder postigao pogodak glavom, a poravnao je Barberis nakon sat vremena igre.

Brozovića je u 77. minuti zamijenio Karamoh, Ivan Perišić igrao je od početka do kraja susreta, dok je Ante Budimir ostao među pričuvama Crotonea.