[VIDEO] Senzacija davljenika Rudeša u golijadi s aktualnim prvakom, Osijek ‘sredio’ Istru u završnici

Kek, NK rijeka

Nogometaši Rudeša priredili su pravu senzaciju 4:2 pobjedom nad još uvijek aktulanim prvakom Rijekom!

Na otvaranju utakmice uslijedio je šok za goste. Već u drugoj minuti Lulić je izveo slobodan udarac s desne strane, Borevković se najbolje snašao u kaznenom prostoru i poentirao glavom.

Dvije minute kasnije novi šok za bijele. Kamenar je u kaznenom prostoru uspio okrenuti Župarića i Zutu, te sjajnim udarcem ponovo matirati Slugu.

Pritisak Rijeke urodio je plodom u 34. minuti. Acosty je oštro ubacio, Heber odlično reagirao. Pomoćni sudac prvo je označio zaleđe, a onda promijenio odluku dojavivši glavnom sucu Belu da prizna pogodak.

Rijeka je odmah na otvaranju drugog dijela krenula po izjednačenje, ali gol je stigao na drugoj strani. Budimir je ovoga puta bio najspretniji i nakon dodavanja Segada pospremio loptu u mrežu za 3:1.

Pola sata prije kraja pogotkom Pavičića Rijeka je još jednom smanjila zaostatak, ali je četiri minute kasnije utakmica bila odlučena. Budimir je pobjegao obrani Rijeke i pucao, Sluga je odlično obranio, a napadač Rudeša pokušao je doći do lopte, te je pao nakon kontakta sa Župarićem, koji je zaradio i drugu javnu opomenu i isključenje. Budimir je preuzeo odgovornost i poentirao za veliko slavlje davljenika.

I Rudeš je kraj dočekao s desetoricom, Markus Pavić je dvije minute prije kraja zaradio drugi žuti karton.

U drugom susretu Osijek je svladao Istru 1961, što je ekipi Zorana Zekića tek druga pobjeda u posljednjih osam kola. Osijek je poveo u 67. minuti golom Hajradinovića, nakon sjajne akcije domaćih. Sve dvojbe oko pobjednika riješio je Gabriel Boban u 88. minuti.

U subotu vodeći Dinamo gostuje u Vinkovcima, a Hajduk u Zaprešiću, dok će 29. kolo zaključiti u nedjelju Lokomotiva i Slaven Belupo.