[VIDEO] Tomislav Pucar pobjednik U21 Zagreb Opena: “Odigrao je iznad svih očekivanja, poput stolnotenisača ‘debelo’ među 100 najboljih na svijetu”

Pucar, ITTFworld

Hrvatski stolni tenis ima pobjednika Zagreb Opena! Sjajni mladi Tomislav Pucar slavio je u konkurenciji do 21 godine pobijedivši u finalu 52. igrača na svijetu, Poljaka Jakuba Dyjasa, za sto mjesta bolje rangiranog stolnotenisača od našeg Pucara.

Hrvatska nada je do finala sve susrete dobila s 3-0, no, borba za trofej bila je izuzetno uzbudljiva.

Poljak je kod 2-1 imao i 7:5, ali je Pucar preokretom s 11:7 stigao do izjednačenja u setovima. U odlučujućoj dionici Dyjas vodi 8:4, imao je i dvije meč lopte, ali se sjajni Pucar nije ‘slomio’ pod pritiskom et je iskoristio svoju prvu priliku za pobjedu i 14:12 u petom setu.

“Promijenio sam servis, malo drukčiju taktiku. Iskreno, više se ni ne sjećam što sam napravio,” bio je pod dojmom 20-godišnji Pucar nakon trijumfa.

“Protiv Dyasa je uvijek meni jako teško. Dobio sam prošli put isto ovako ‘gusto’, 3:2, u Švedskoj. Prije toga me dvaput glatko dobio. Sada sam se pripremio malo bolje. Bilo je i ponešto sreće u petom setu. Obojica smo se malo ‘stisnuli’. Neočekivano dobar tjedan je iza mene, posebno u U-21, bez izgubljenog seta do finala. Konačno, nisam nezadovoljan niti seniorskim turnirom gdje sam ispao u 2. kolu, od Danca Grotha, također iz Top 50 na svijetu. Imao sam i tada veliku šansu, ali u određenom trenutku popustila je koncentracija.”

Izbornik Zvonimir Korenić bio je posebno zadovoljan: “Cijeli turnir odradio je sjajno, iznad svih očekivanja. U finalu je odigrao možda i najslabiji meč, ali to je ipak finale. I te mečeve koje je izgubio bio je vrhunski, u polufinalu fantastičan. Digao se igrački, mentalno, u svakom segmentu. Svakako veliki motiv za dalje. Po prikazanom ovo je bila igra za stolnotenisača koji je debelo među 100 najboljih na svijetu.”

U igri parova, jedini naši preostali predstavnici, Frane Kojić i Miho Simović ispali su tijesno u četvrtfinalu od njemačke kombinacije Ricarda Walthera i Ruwena Filus sa ‘tijesnih’ 3-2.

Finala ITTF Zagreb Opena

Subota je posljednji dan ITTF Zagreb Opena, turnira iz Challenge serije, a program kreće od 10 sati kada se igraju polufinala ženskog dijela turnira. Od 11.40 na redu su polufinala muških. Nakon toga slijede finala parova, a od 15 sati počinje glavni dio programa. Prvo je na rasporedu finale žena pa nakon toga, u 16 sati, finale stolnotenisača.

Ulaz na tribine Doma sportova je besplatan. (Foto: ITTFworld)

OSTALI SPORTOVI