[VIDEO] Vatreno srebro!

Lovren, srebro, Rusija, Vatreni

Na današnji dan prije točno godinu dana, 15. srpnja 2018., hrvatska nogometna reprezentacija osvojila je svjetsko srebro!

Vatreni su u finalu izgubili od Francuza s 4:2 (2:1), ali su stigli do titule viceprvaka svijeta, što je najveći uspjeh u povijesti hrvatskog nogometa.

Hrvatska je 20 godina ranije u Francuskoj osvojila broncu, nakon poraza od domaćina u polufinalu i pobjede nad Nizozemcima u borbi za treće mjesto.

Izabranici Zlatka Dalića su od 18. minute bili u rezultatskom zaostatku, autogolom Marija Mandžukića, no, Ivan Perišić je deset minuta kasnije izjednačio. Ipak, do poluvremena Francuzi ponovno dolaze u vodstvo, poslije penala kojeg je realizirao Griezmann, a dosuđen je nakon korištenja VAR tehnologije.

U nastavku je Francuska do nedostižne prednosti stigla golovima Pogbe i Mbappea, a poraz je tek uspio ublažiti Mandžukić.

Nagradu za najboljeg igrača Svjetskog prvenstva osvojio je Luka Modrić.

U skupini je Hrvatska upisala tri pobjede, protiv Nigerije (2:0), Argentine (3:0) i Islanda (2:1). U osmini finala i četvrtfinalu Hrvatska je izbacila Dansku te Rusiju boljim izvođenjem jedanaesteraca, dok je u polufinalu poslije produžetaka s 2:1 bila bolja od Engleske…