[VIDEO] Vukovi u Beogradu pokazali ‘dva lica’ i ispustili 15 poena prednosti: Ugasili smo se, trebali smo pametnije odigrati

Velić, FMP

Košarkaši Cibone upisali su novi poraz u ABA ligi. Na gostovanju kod FMP-a imali su početkom nastavka i 15 poena viška, ali su na kraju izgubili s 88:79.

Matic Rebec zabio je 19 poena, dok je 15 dodao Roko Badžim.

“Večeras smo imali dva lica. Prvo poluvrijeme je bilo jako dobro, imali smo kontrolu ritma i kažnjavali smo ekipu FMP-a kako smo se i dogovorili. Oko 23. minute smo se ugasili, nismo odgovorili na agresiju domaćina i oni su ušli u seriju laganih poena, a mi smo loše napadali. Tu su se vratili u utakmicu. Na kraju smo jednostavno pali i s energijom jer nam je rotacija sužena zbog nekih ozljeda i bolesti igrača, ali ne tražim tu nikakav alibi. Na +15 smo trebali pametnije odigrati, promijeniti ritam i zaključati utakmicu. Dozvolili smo im otvoren teren i oni su to iskažnjavali. Čestitam domaćinu na pobjedi,” istaknuo je Velić, koji ima nekih primjedbi na suđenje:

“Ne smijem otvoreno reći neke stvari jer bih dobio ‘po džepu’. Ne znam baš bi li se neke situacije sudile u Podgorici, Zadru, Beogradu, kao što se nama sudi u Zagrebu. Ne bih to više htio komentirati.”

U nedjelju Zadar na Višnjiku od 18 sati dočekuje Mega Bemax.

“Očekuje nas jako bitna utakmica za ostanak u ligi. Mega u zadnje vrijeme igra jako dobro. Pojačala se dvojicom kvalitetnih igrača te nam neće biti nimalo lako. Krenuli smo s pripremama. Znam da ćemo dati sve od sebe, jer je svaki pojedinac svjestan važnosti susreta Atmosfera je odlična. Imamo malih problema s ozljedom Sire kojega muči stopalo, ali oni koji budu zdravi i istrče na parket dat će sve od sebe. Nadam se da ćemo, uz podršku naših navijača, kojima se ovom prilikom zahvaljujem na tome što nas prate u tako velikom broj, pobijediti. Sami ste vidjeli koliko ih je došlo u Novo Mesto i stvarno im hvala na tome! Od playa do centra svi mogu povući loptu u tranziciji. Svi su dugi, visoki i krakati. Mega je jako talentirana momčad, ali igrali smo i protiv jačih. Bit ćemo spremni za utakmicu,” najavio je Ive Ivanov.