[VIDEO] Dinamo u Istanbulu osigurao prvo mjesto: Potvrdit ćemo sve protiv Anderlechta na Maksimiru

Fenerbahce

U susretu petog kola D skupine Europske lige nogometaši Dinama su u Istanbulu odigrali 0:0 protiv Fenerbahčea i osigurali prvo mjesto u skupini i prije zadnjeg kola, uoči gostovanja Anderlechta na Maksimiru 13. prosinca.

Hrvatski prvak mogao je i do pobjede! U 66. minuti kontakt Olma i Isle sudac nije okarakterizirao penalom za Dinamo, a u 72. minuti Gojak je zabio gol, ali ga je austrijski sudac poništio zbog navodnog prekršaja.

Dinamo je u grupnoj fazi Europa lige neporažen. Nakon 4:1 na Maksimiru protiv turske ekipe u 1. kolu, igrači Dinama slavili su 2:0 na gostovanju kod Anderlechta, zatim su upisali 2:1 pobjedu u Trnavi protiv Spartaka, da bi u četvrtom kolu uz 3:1 pobjedu protiv slovačke momčadi na Maksimiru osigurali proljeće u Europi, nakon 49 godina čekanja.

“Doživio sam ovu Europsku ligu jako pozitivno. Pet utakmica, 13 bodova, protiv dosta jakih ekipa… Nismo izgubili niti jednu utakmicu, tako da mogu biti sasvim zadovoljan. Zadovoljan sam jer smo završili prvi u skupini, a zadovoljan sam i današnjom utakmicom. U drugom dijelu bolje smo kontrolirali utakmicu, imali bolje prilike i na kraju bili bliži pobjedi. Ali i remi nas zadovoljava i nadam se da ćemo sve ovo potvrditi protiv Anderlechta u zadnjem kolu na Maksimiru,” rekao je trener Nenad Bjelica.

Nakon gostovanja u Turskoj igrači Dinama se okreću prvenstvu i nadolazećoj utakmici s HNK Gorica, u nedjelju od 15 sati na Maksimiru.

Dinamo: Livaković – Stojanović, Theophile, Dilaver, Rrahmani – Gojak, Ademi, Olmo – Hajrović (od 90. Kadzior), Gavranović (od 62. Petković), Oršić (od 64. Šunjić)