Zadrani slavili u derbiju: U trećoj četvrtini su nas iskažnjavali!

KK Zadar

Košarkaši Cibone izgubili su u domaćem prvenstvu u gostima kod Zadra 90:80 (16:19, 22:19, 30:22, 22:20).

Izjednačenost u prvom poluvremenu sugerira i rezultat na predahu (38:38), a ključna je bila treća dionica, u kojoj je Zadar stvorio prednost koju gosti iz Zagreba nisu uspjeli stići.

Vukovi su u samoj završnici stigli na samo tri poena zaostatka, ali nisu realizirati nekoliko prilika i dalekometnih šuteva za povoljniji ishod.

“Čestitke Zadru na zasluženoj pobjedi. Pogotovo su dobro odigrali treću četvrtinu gdje su nas iskažnjavali u uvodnim minutama. Imali smo svoje prilike, no u datim momentima falilo nam je hrabrosti i koncentracije da preokrenemo rezultat i dođemo do pobjede”, rekao je trener Damir Mulaomerović.

ZADAR: Vladović 9, Marinković 15, Barać 13, Ramljak 23, Kovačević 17, Krajina 6, Georgiev, Jurica, Brzoja 2, Mazalin 2, Franke, Bašić 3.

CIBONA: Reynolds 21, Šakić 7, Joksimović 3, Žorić 23, Rozić 10, Marinelli, Marić, Ćorić, Bošnjak 8, Sulejmanović, Gospić 8.

Gorica je danas kod kuće dobila Vrijednosnice Osijek rezultatom 80:64.