Zagrebaši ostali bez bodova u Celju na otvaranju Lige prvaka: Szeged kod kuće moramo dobiti

Celje Pivovarna Laško

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb porazom od slovenskog Celja Pivovarne Laško otvorili su ovogodišnji nastup u EHF Ligi prvaka. Na vrućem gostovanju u sportskoj dvorani Zlatorog poraženi su rezultatom 30:28 (14:13).

Trener PPD Zagreba Veselin Vujović, koji je kao slovenski izbornik dočekan gromoglasnim aplauzom baš kao i slovenski reprezentativni trio u dresu PPD Zagreba Darko Cingesar, David Miklavčić i Matevž Skok, za ovaj dvoboj nije mogao računati na od ranije ozlijeđene Domagoja Pavlovića i Luku Šebetića, a u Zagrebu su ostali i Lovro Šprem, Arian Jović i Josip Ereš.

Nažalost, promašen šut Dobrivoja Markovića u 57. minuti te penal Stipe Mandalinića u 58. minuti bilo je peviše protiv kvalitetnog domaćina koji je nošen sjajnim navijanjem zasluženo stigao do prvih bodova u ovogodišnjem izdanju Lige prvaka.

Premda dolazi iz redova poražene ekipe igrač utakmice s deset je golova bez konkurencije bio Stipe Mandalinić, a treba pohvaliti i jako dobrog David Miklavčića koji je uz standardno dobru obrannu uspio postići pet pogodaka. Kapetan Zlatko Horvat postigao je četiri, a Dobrivoje Marković tri pogotka. Matevž Skok imao je šest, a Ivan Stevanović četiri obrane.

Kod pobjednika najefikasniji kapetan Luka Žvižej sa sedam golova, od čega čak šest iz sedmerca. Pet je golova dodao Blaž Janc koji je potkraj utakmice zbog trećeg isključenja morao napustiti dvoranu.

“Jednom se gubi, drugi put se dobije. Mi smo ovdje lani ovdje slavili, u sličnoj, teškoj utakmici, s jedan razlike. Celje je imalo cijelu utakmicu kontrolu, inicijativu, a ključno je bilo u drugom poluvremenu kada smo s dva igrača više primili dva pogotka. Liga prvaka je duga, ovo je tek prvi korak. Još i prije utakmice sam naglasio da nismo favoriti, da nismo u ovom trenutku na razini spremnosti kakvu očekujemo,” rekao je nakon utakmice trener Vujović.

Pred rukometašima Prvog plinarskog društva Zagreb dvoboj je 4. kola SEHA Gazprom lige u kojemu će u utorak 27. rujna gostovati u Ljubuškom gdje će protiv prvaka Bosne i Hercegovine – rukometnog kluba Izviđač tražiti treću pobjedu u regionalnom natjecanju.

Već u subotu 1. listopada okreću se zagrebački Lavovi novim izazovima u EHF Ligi prvaka jer im u goste dolazi mađarski doprvak MOL – Pick Szeged. Ta utakmica održati će se u Areni Zagreb s početkom u 20 sati.

“Narednog vikenda čeka nas Szeged kod kuće i ukoliko želimo ove sezone napraviti neki rezultat u ovom natjecanju to moramo dobiti,” dodao je trener Zagrebaša.

RK PPD Zagreb: Stevanović 3 + 1 obrana, Skok 6 obrana; Vujić, Kontrec, Vori 2, Cingesar, Marković 3, Raković, Horvat 5(2), Šušnja, J. Valčić, Jotić 3, T. Valčić, Mandalinić 10, Miklavčić 5, Markoski