Zagrebaši uzeli važan bod u Danskoj, mogli su i do pobjede

RK Zagreb

Rukometaši PPD Zagreba odigrali su odličnu utakmicu na gostovanju kod danskog Skjerna, no, na kraju su uzeli tek jedan bod, iako su mogli i slaviti…

U izjednačenom dvoboju rezultat je na poluvremenu bio 14:14, a na kraju je završilo 31:31. U dramatičnom finišu susreta ekipe su se izmjenjivale u minimalnom vodstvu, Skjern je u posljednjoj minuti zabio za poravnanje, a zadnji napad hrvatskog prvaka nije realizirao Bičanić, kojem je udarac završio u bloku.

Burić je predvodio Zagreb sa sedam golova iz sedam pokušaja. Zlatko Horvat dodao je šest, a Sršen pet pogodaka. Po šest pogodaka kod Skjerna postigli su Thomas Mogensen i Anders Eggert.

Červar u ovom dvoboju nije mogao računati na ozlijeđene Šušnju, Potočnika i Ariana Jovića, a izvan sastava ostao je i Josip Ereš. Matej Hrstić vratio se u ekipu nakon oporavka od teške ozljede zarađene još u veljači ove godine. Postigao je i jedan zgoditak.

U petom kolu Zagrebaši 14. listopada gostuju kod Motora u Zaporožju. (Foto: RK Zagreb)

PPD Zagreb: Vekić I., Kastelic; Mrakovčić, Božić-Pavletić 2, Hrstić 1, Kontrec 1, Burić 7, Sršen 5, Horvat 6 (3), Jotić, Ravnić, Qerimi 4, Mandić 2, Bičanić 3, Vistorop, Vekić J.