Zlatni Ivan Kvesić nosio hrvatsku zastavu na zatvaranju Europskih igara

Kvesići, zlato, srebro, Europske igre

Nakon točno deset natjecateljskih dana, na stadionu Dinama u Minsku svečano su zatvorene druge Europske igre (21. – 30. lipnja). Atletskom stazom prepunog stadiona prodefilirali su sportaši svih država-sudionica, a prethodno su njome prošli nositelji zastava. Hrvatski stjegonoša na svečanosti zatvaranja Igara bio je osvajač zlatne medalje, karatist Ivan Kvesić.

Osam odličja za Hrvatsku

Posljednjeg natjecateljskog dana na drugim Europskim igrama u Minsku hrvač Ivan Huklek borio se za brončano odličje u kategoriji do 87 kilograma, no nije završio na pobjedničkom postolju. Bolji od njega omjerom 7-1 bio je Mađar Viktor Lörincz.

Tijekom Igara dodijeljene su ukupno 683 medalje.

Hrvatska je tako ostala na subotnjem učinku osvojenih odličja – ukupno osam: dva zlatna (Lucija Babić u sambu i Ivan Kvesić u karateu), srebrno (Anđelo Kvesić u karateu) i pet brončanih (boksači Marko Milun i Toni Filipi, judašica Barbara Matić, stolnotenisač Tomislav Pucar i streličar Mario Vavro).

Treće Europske igre održat će se 2023. godine u Krakowu i Malopoljskoj oblasti u Poljskoj.