Lokomotiva svladala Milinov Zadar i opet se popela na vrh ljestvice; Ivković: “Sad se možemo mirno spremiti za dolazak Hajduka”

Lokomotiva, Mathias Chago

Lokomotiva, Mathias ChagoNogometaši Lokomotive uspješno su odradili susret sedmog kola MAXtv Prve lige te su se domaćom pobjedom nad Zadrom vratili na vodeće mjesto prvenstvene ljestvice. Mirno se sada mogu koncentrirati na srijedu i odgođeni susret protiv Hajduka.

Tomislav Ivković bio je posljednja dva dana u centru zagrebačke nogometne javnosti, jer se prometnuo u jednog od izglednih kandidata za nasljednika Kruna Jurčića na klupi Dinama, no, Ivković je ostao smiren, naglasio je kako će se isključivo koncentrirati na dvoboj protiv Zadra, što je njegova ekipa na terenu i pokazala.

Iako Lokomotiva nije oduševila igrom u prvom dijelu ipak je na odmor otišla s 1:0. Poslije kornera u 42. minuti vratar Zadra dobro reagira, ali na odbijenoj lopti najbolje se snalazi kapetan Mesarić i glavom zabija za važno vodstvo.

U nastavku je domaćin kontrolirao dvoboj, a potvrdu pobjede donio je ove sezone sjajni Mathias Chago, koji je solo akciju okrunio odličnim pogotkom u 56. minuti.

Zadrani nisu u ovom susretu opravdali reputaciju hita prvenstva, koju su zaradili u početnih nekoliko kola. Izgleda kako ih je uzdrmao domaći remi protiv Dragovoljca, a povratak dobrog raspoloženje tražit će u narednom kolu na Stanovima protiv Slaven Belupa.

Lokomotivu nakon Hajduka u srijedu očekuje put u Rijeku i gostovanje na Kantridi. Na vrhu imaju bod više od Dinama, koji u subotu gostuje u Koprivnici kod Slaven Belupa.

“Čestitam Zadru na korektnoj utakmici. Istaknuo bih kako nismo postojali na terenu u prvih 26 minuta, a Zadar je dominirao u posjedu lopte. Kasnije smo se probudili, stali smo bliže suparničkim igračima, krenuli smo igrati brže i pokretljivije te smo na kraju mislim i zasluženo pobijedili. Utakmica nije bila pretjerano kvalitetna, ali pobjedan nam je izuzetno bitna pred dolazak Hajduka u srijedu. Možemo se sada u miru spremiti za tu utakmicu i nadam se kako će na Maksimiru biti puno više ljudi nego večeras,” poručio je odmah nakon susreta za kameru MAXtv-a trener pobjedničke ekipe Lokomotive Tomislav Ivković. (Foto: nklokomotiva.hr)