Hrvatski kadeti u osmini finala Svjetskog prvenstva protiv Slovenaca: Nemamo prava na opuštanje

HRS

Hrvatska kadetska rukometna  reprezentacija lakoćom je stigla do svoje treće pobjede na Svjetskom prvenstvu u Gruziji. U posljednjoj utakmici C uvjerljivo su svladali Argentinu s 31:19 (15:8) i tako osvojili drugo mjesto u skupini.

Vito Bahtijarević i Leon Strbad bili su najbolji strijelci Hrvatske u ovom susretu s po pet pogodaka. Vratarski dvojac Panjan/Gošić skupio je 13 obrana.

“Ušli smo u utakmicu kako smo se dogovorili. Bili smo čvrsti i agresivni u obrani i sve smo kontrolirali. To je trajalo tih 15 minuta. To je model igre koji bismo trebali igrati dalje. Dakle dobra i kvalitetna obrana uz korektnu tranziciju. Nakon toga kao da smo se zadovoljili time i ostatak utakmice smo samo odrađivali. To je nešto što moramo promijeniti u sljedećim susretima jer nemamo prava na opuštanje”, rekao je izbornik Luka Panza nakon susreta.

Hrvatska je osigurala drugo mjesto u skupini C što joj u osmini finala donosi susret sa Slovenijom, koja je trećeplasirana u skupini D. Taj susret na rasporedu je u srijedu, 16. kolovoza, s početkom u 14.15 po hrvatskom vremenu.

RUKOMET