Nakon pobjede protiv Turske, hrvatska košarkaška reprezentacija će u samo dan kasnije, u srijedu od 18.30 sati igrati u Kaunasu utakmicu protiv domaćina turnira, Litve.
Sjajan je protiv Turaka bio Bojan Bogdanović s 25 ubačenih poena, a hrvatski reprezentativac svjestan je kako ga protiv Litavaca čeka jedna sasvim drugačija utakmica.
“Bila je teška utakmica. Nakon ulaska koji je već postao navika da slabo otvorimo susret, što je bio slučaj i u obje utakmice s Njemačkom, mislim da smo poslije tih prvih pet minuta kontrolirali utakmicu. Bili smo stalno u prednosti. Dogodio nam se opet pad početkom posljednje četvrtine, gdje su oni s četrnaest poena stigli na pet do šest poena zaostatka, ali mislim – bilo je sve u našim rukama, zaslužena pobjeda i dobro je da nastavljamo u pobjedničkom tonu,” istaknuo je Babo.
“Mislim da će utakmica s Litvom biti najteža i najozbiljnija utakmica u ovo dijelu. Očekuje nas puna dvorana. Mi se dižemo iz utakmice u utakmicu, znamo da su oni kandidati za postolje. Nadam se da ćemo odigrati dobru utakmicu i ćemo se onda dobro odmoriti pred nastavak priprema u Zagrebu“, dodao je hrvatski NBA igrač. .
Na turniru u Litvi igra i Makedonija, ali zbog činjenice kako smo s njima u skupini Europskog prvenstva, protiv njih nećemo igrati u Kaunasu. Hrvatsku nakon povratka u Zagreb, od 26. do 28. kolovoza, čeka pripremni turnir u Areni gdje će izabranicima Velimira Perasovića suparnici biti Bosna i Hercegovina, Izrael i Estonija. (Foto: tbf.org.tr)



















