[AUDIO] Senzacija spektakularnog Červarovog Zagreba u Flensburgu: Moramo ostati skromni i nastaviti raditi!

Zagreb

Rukometaši PPD Zagreba u susretu drugog kola skupine B Lige prvaka senzacionalno su slavili kod njemačkog prvaka Flensburga rezultatom 31:29 (16:16), apsolutno zasluženo i uz spektakularnu igru hrvatskog prvaka pod vodstvom Lina Červara!

Zagrebaši su odlično ušli utakmicu, u prvih pet minuta uporno stizali minimalnu prednost domaćina, da bi nakon toga prešli u vodstvo koje je raslo do čak četiri pogotka. Nažalost, domaćin je u završnici prvog dijela sustigao zaostatak i na predah se otišlo s neodlučenih 16:16.

U uvodnih deset minuta drugog poluvremena Urh Kastelic obranio je pet lopti što je poprilično usmjerilo dvoboj na mlin Zagrebaša.

Majstorska partija u nastavku okrunjena je fenomenalnim partijama Mandića, Sršena i Horvata, razigranog Qerimija, kao i ostatka ekipe, koja je ‘rutinski’ slomila otpor jedne od najboljih ekipa Starog kontinenta.

Najbolji u redovima PPD Zagreba bili su David Mandić s osam, kapetan Zlatko Horvat sa sedam, odnosno Ivan Sršen sa šest pogodaka.

Kastelic je na kraju imao 12 obrana, od čega je samo jedna bila u prvom dijelu!

“Čestitam igračima na odličnoj igri, zaslužili smo pobjedu! Zaslužili smo ju i protiv Szegeda. Moramo biti skromni, moramo trenirati i to prije ili kasnije donese rezultat. Pokušat ćemo da igrači Zagreba daju i doprinos reprezentaciji,” rekao je između ostalog strateg Zagrebaša.

Nakon ove veličanstvene izvedbe i prve pobjede u povijesti na gostovanju u Flensburgu, još je veći žal za propuštenom prilikom za bodove protiv mađarskog prvaka u Osijeku, na otvaranju natjecanja.

U preostalim susretima drugog kola B skupine 23. rujna se sastaju Skjern – Motor Zaporožje, Paris Saint-Germain – Celje Pivovarna Laško, te Pick Szeged – Nantes.

Plinarima slijedi regionalno gostovanje u Novom Sadu, a nakon toga u Areni na rasporedu je spektakl s PSG-om. Zagreb će te subote disati rukomet!

SG Flensburg – Handewitt: Burić, Bergerud 10 obrana; Karlsson, Golla 2, Hald Jensen 1, Glandorf, Svan 7, Wanne 2, Jeppsson 2, Joendal 3(3), Steinhauser, Zachariassen 1, Gottfridsson 3, Lauge 3, Schmidt, Baijens, Rod 5

PPD Zagreb: Jović, Kastelic 12 obrana; Ereš, Mrakovčić, Božić-Pavletić, Kontrec 1, Burić 1, Sršen 6, Horvat 7(1), Šušnja, Potočnik, Jotić 1, Ravnić, Qerimi 4, Mandić 8, Bičanić 3