Hrvatska nogometna reprezentacija u subotu će u Budimpešti igrati prijateljsku pripremnu utakmicu protiv domaćina Mađarske, nakon što je u srijedu u Osijeku nadigrala Izrael golovima Perišića i Brozovića.
Izbornik Ante Čačić nada se novoj uspješnoj provjeri prije skorašnjeg Eura u Francuskoj, koji se igra od 10. lipnja do 10. srpnja.
“Naravno, gledali smo Mađare i njihov način igre. To ćemo prenijeti igračima iako nemamo previše vremena. Radi se o organiziranoj, tehnički dotjeranoj momčadi koja je satkana od iskusnih igrača poput Kiralyja i Gere te igrača u najboljim godinama, Szalaija i Dzsudzsaka, ali naglasak želim staviti na zahtjeve svoje momčadi. Ovo nam je možda i najzahtjevnija utakmica prije Francuske i vjerujem da ćemo gledati natjecateljsku utakmicu koja će zadovoljiti puni stadion. Hrvatska će, kao i protiv svakoga, tražiti pobjedu”, poručio je Čačić, koji nakon Pjace i Rakitića neće moći računati niti na Badelja i Nikolu Kalinića.
“U ovim kontrolnim utakmicama moram dobiti određena saznanja kako Hrvatska u pojedinim trenucima može igrati. U sustavu 3-5-2 napravili smo protiv Izraela 2:0 te imali još nekoliko šansi, iako nam je Izrael stvorio nekoliko situacija iz protunapada. Činjenica je da nismo imali ozbiljan trening i protiv Izraela smo saznali na čemu moramo raditi na završnim pripremama za EP. Što se problema sa zdravljem tiče, Hrvatska ne ovisi o 10 ili 11 igrača, nego ima 16 do 17 igrača koji igraju na visokoj europskoj razini i mogu odgovoriti zahtjevima reprezentacije”, kaže izbornik, prenosi službena stranica HNS-a.
Čačić je pohvalio uspjeh U-21 selekcije pod vodstvom Nenada Gračana: “Simbioza između A reprezentacije i U-21 prijeko je potrebna, mlada selekcija zadnji je filter mlađim igračima. Radili smo na tome da se U-21 prezentira kako i zaslužuje, ovo je zaista veliki rezultat te sam nazvao izbornika Gračana i čestitao im. Pobjeda u Španjolskoj pokazuje da se Hrvatska ne treba brinuti za budućnost.”
Utakmica se igra na modernoj Groupama Arena, stadionu kakvog nema u Hrvatskoj: “Mađari zaslužuju čestitke za odlazak na EP nakon toliko godina, zasluženo su tamo nakon zahtjevnog doigravanja s Norveškom, a svim žiteljima Mađarske te državnom rukovodstvu treba čestitati na toliko sagrađenih nogometnih zdanja. Mi možemo biti itekako, nažalost, ljubomorni, premda smo puno učinkovitiji s obzirom na dugogodišnje održavanje visoke razine.” (Foto Twitter)







