Cibona uvjerljivo dobila FMP: Odigrali smo jako dobru, zrelu i pametnu utakmicu

Pilepić, Markota Foto Cibona, Zeljko Baksaj, Gordan Lausic, Domagoj Vranar

Košarkaši Cibone odigrali su sjajnu utakmicu te su na domaćem terenu s uvjerljivih 90:71 (23:28, 24:13, 22:15, 21:15) svladali beogradski FMP.

Gosti su vodili nakon prvih deset minuta, no, nakon toga je Cibona okrenula rezultat u svoju korist i mirno privela dvoboj kraju.

Bundović je predvodio s 22 poena, Marić je dodao 20, dok je novopridošli Pilepić ubacio devet koševa.

Cibona je prije dvoboja angažirala razigravača Roka Rogića, vratila mladog Roka Prkačina, a s povremenim reprezentativcem Karlom Uljarevićem, koji karijeru nastavlja u Škrljevu, raskinula ugovor.

”Odigrali smo jako dobru, zrelu, pametnu utakmicu, prvenstveno u obrani. Najavljivali smo da moramo odigrati puno bolju obranu. Mislim da smo im zaustavili glavne karike i da je to bio razlog naše uvjerljive pobjede. Otvorili smo malo sa strahom, međutim, kad smo pustili loptu i kad smo počeli igrati bolju obranu i napad se otvorio. Natjerali smo protivnika da nas brani onako kako želimo i tu smo ih iskažnjavali i uvjerljivo dobili. Obrana je bila na visokoj razini, pogotovo drugo poluvrijeme, primili smo samo 30 poena. Najzaslužniji je Šveđo Markota, a ujedno i razlog zašto nisam više koristio Krešu Ljubičića,” istaknuo je trener Velić.

U petak Zadar dočekuje Olimpiju, dok u subotu Cedevita gostuje kod Mege Bemaxa.

(Foto: Cibona, Zeljko Baksaj, Gordan Lausic, Domagoj Vranar)

KK CIBONA: Bilinovac 2, Uljarević, Ljubičić M. 10, Marić 20, Bundović 22,Gilbert 10, Novačić, Rozić 9, Ljubičić K. 4, Pilepić 9, Markota 4.