Cibona vodila skoro cijelu utakmicu, Cedevita slavila u završnici: Izvukli smo ‘živu glavu’!

Ukić, Uljarević, Žorić, KK Cedevita

U desetom kolu HT Premijer lige Cedevita je u Domu sportova pobijedila Cibonu sa 84:81 i tako je i dalje ostala neporažena u domaćem prvenstvu. Cibona je vodila veći dio utakmice i u zadnjih deset minuta ušla s deset poena prednosti, no momčad Jure Zdovca uspjela je preokrenuti u završnici.

Vukovi su nakon prve dionice imali velikih 27:15, a na poluvremenu su imali +11. Međutim, nije to bilo dovoljno ekipi Ante Nazora za novu pobjedu nad hrvatskim prvakom.

“Čestitao bih Cedeviti na zasluženoj pobjedi jer u sportu uvijek pobjedi bolji. Ja sam od svojih momaka zahtijevao da pokažu da su momčad koja ima čvrstinu i svoj sistem i to su pokazali”, izjavio je nakon utakmice trener Cibone.

“Ono na čemu trebamo sada poraditi, a to se vidjelo i ovu utakmicu, jeste kako sačuvati stečenu prednost. Momci trebaju pokazati više respekta prema toj stečenoj prednosti. Cedevita je preiskusna ekipa da bi si mi dopustili ovakav pad kakav se dogodio u zadnjoj četvrtini”, zaključio je Nazor.

Ukić je i na 73 sekunde do kraja položio za izjednačenje 80:80, a ključan koš za 82:81 za Cedevitu je na 18.8 sekundi do kraja u ulazu zabio Cherry. Međutim, jednako važan potez on je napravio i na 5.9 sekundi do kraja, kad je izbio loptu Tomasu.

“Imali smo vodstvo cijelu utakmicu i na kraju mogu reći da smo svojom krivicom izgubili. Nas par starijih je izgubilo nekoliko zadnjih lopti. Do kraja nam je trebala samo jedna lopta i jedan koš da pobijedimo, ali Cedevita je spretno odnijela pobjedu”, razočaran je bio Marko Tomas.

U dresu pobjednika Roko Ukić upisao je 25 poena, Demetris Nichols je ubilježio 16 poena i šest skokova, a Andrija Stipanović 10 poena i četiri asistencije.

Na strani Cibone Ivan Novačić je upisao 23 poena, Marko Tomas je zabio 14, a Domagoj Bošnjak (4 skoka i 4 asistencije) 12 poena.

“Čestitam momcima na pobjedi. Rekao sam im u svlačionici da bih da smo i izgubili bio zadovoljan s odnosom prema igri, specijalno u drugom dijelu. Znali smo sve, nema tu nekog iznenađenja. Cibona u zadnje vrijeme igra jako agresivno, na rubu faula, vrše jaki pritisak na dodavanju i lopti. Imali su se vremena dobro pripremiti, nemaju što izgubiti i nisu nas u ničem iznenadili. Mi jednostavno nismo bili pravi. Ja sam u početku utakmice stavio neka udvajanja da ne bi statično spavali, ali sve je to bilo bez prave energije. Uvijek smo kasnili u tim stvarima i jednostavno je to bilo više negativno nego pozitivno. Tražili smo igrače koji su raspoloženi i koji će odgovoriti i na kraju smo ih našli. U ovoj ligi mogu igrati i samo dva stranca na terenu, što te malo poremeti, ali na kraju smo izvukli živu glavu i pobijedili,” poručio je strateg Cedevite Jure Zdovc.

Kapetan Cedevite Roko Ukić igra sjajnu košarku: “Bez obzira što je ovo neko natjecanje koje je kad rangiraš, hajmo reći, pogotovo u ovoj fazi, možda u trećem planu, svaka utakmica s Cibonom je uvijek zanimljiva i ima veliki naboj. Bila je stvarno zanimljiva utakmica za gledati. Bilo je puno teških šuteva i dobrih poteza. Glupo je reći da smo zasluženo dobili kad smo gubili 39 minuta, ali nismo ni u jednom trenutku odustali i mislim da smo na kraju za to bili nagrađeni. To je poanta svega. Ništa se ne bi dogodilo da sad imamo poraz više. Stvari u hrvatskom prvenstvu postat će zanimljive tek krajem petog mjeseca, no s obzirom da smo izgubili prošlu utakmicu, ovo je dobrodošla pobjeda.”

Cedevita u nedjelju gostuje kod FMP-a, dok će Cibona u ponedjeljak dočekati Megu u regionalnoj ABA ligi.

U preostalim susretima desetog kola u subotu će na teren Kaštela i Osijek, Škrljevo i Jazine, Zabok i Split te Alkar i Hermes Analitica. Veliki derbi Zadra, koji je  petak  na Višnjiku svladao Budućnost u ABA ligi, i Šibenika na rasporedu je ponedjeljak od 20 sati. (Foto: Marin Sušić, KK Cedevita)