Čilić i Ćorić bez izgubljenog seta do polufinala, Dodiga zaustavio Melo

Halle

Marin Čilić izborio je polufinale travnatog ATP turnira u londonskom Queen’s Clubu. Najbolji hrvatski tenisač je sa 7:6(3) i 6:2 nadigrao Amerikanca Sama Querreyja, 13. igrača svijeta, kojeg je svladao i u šestom međusobnom dvoboju.

Za mjesto u finalu Čilić će se boriti protiv Australca Kyrgiosa, koji ga je pobijedio u posljednjem međusobnom susretu, u finalu Marseillea u veljači 2016. godine. Marin je u tri seta bio bolji na Roland Garrosu prije pet sezona.

U drugom polufinalu sastaju se Chardy i Novak Đoković.

Podjednako dobar bio je i Borna Ćorić, koji je u dva seta svladao Talijana Seppija za polufinale njemačkog Hallea.

Borna je prvu dionicu dobio sa 7:5, dok je u drugoj bilo 6:3. Idući protivnik u je neugodni Roberto Bautista-Agut, 16. tenisač ATP ljestvice, kojeg je svladao u dva seta u posljednjem dvoboju u Indian Wellsu ove godine. Španjolac je u dva seta bio bolji u Dubaiju, a slavio je i prije dvije godine na Roland Garrosu. U šest međusobnih okršaja mladi hrvatski tenisač je slavio dva puta.

U drugoj poluzavršnici igraju Federer i Kudla.

Nažalost, Ivan Dodig nije bio tako uspješan. U polufinalu Hallea je s Rajeevom Ramom izgubio od Kubota i Mela. Nakon što su Hrvat i Amerikanac prvu dionicu dobili u tie-breaku, suparnici su sa 6:3 i 12-10 stigli do preokreta. Ram i Dodig propustili su u odlučujućem setu i jednu meč-loptu pa dodatno mogu žaliti za propuštenom prilikom protiv prvih nositelja.

Nikola Mektić i Austrijanac Peya u subotu u Halleu igraju polufinale parova protiv domaćih junaka, Alexa i Mische Zvereva.