Čilić izborio dvoboj s Isnerom, Vekić izjednačila renking karijere, Martić prvi puta u trećem kolu

US Open

Marin Čilić očekivano je, no uz dosta problema izborio prolaz u treće kolo US Opena. Bivši pobjednik ovog turnira uspješno je u drugom kolu odradio zadatak protiv njemačkog tenisača Cedrica-Marcela Stebea (256. na ATP listi), rezultatom 4:6, 6:3, 7:5 i 6:3.

Našem tenisaču sada slijedi dvoboj s 14. nositeljem, Amerikancem Johnom Isnerom, protiv kojeg ima osam pobjeda u 11 odigranih mečeva.

Donna Vekić stigla je u četvrtak i do druge pobjede na ovogodišnjem US Openu, Osječanka je u dva seta slomila otpor 34-godišnje Estonke Kaije Kanepi (82. na WTA listi), završilo je 7:5 i 6:3.

S ovom je pobjedom skočila na 22. mjesto na WTA listi (jedno ispred Petre Martić) čime je poravnala najbolji renking karijere. Za ulazak u osminu finala igra protiv Ukrajinke Julije Putinceve, 39. tenisačice svijeta.

Petra Martić prošla je u četvrtak u 3. kolo nakon uspjeha protiv rumunjske kvalifikantice Ane Bogdan (152. na WTA listi) – 6:2, 6:4. Prvi je to Petrin prolaz u treće kolo posljednjeg Grand Slam turnira sezone. Za plasman u osminu finala igrat će protiv 11. tenisačice svijeta, Latvijke Anastasije Sevastove. Bit će to njihov treći međusobni susret, svaka od igračica dosad ima po jednu pobjedu.

Borna Ćorić je uoči susreta drugog kola protiv Bugarina Dimitrova predao meč bez izlaska na teren zbog ozljede leđa.

Ivo Karlović je nastup završio na samom početku US Opena. Div sa Šalate je nakon 69 minuta provedenih na terenu kod rezultata 2:6, 3:6, 2:1 predao dvoboj Amerikancu Francesu Tiafoeu zbog problema s mučninom.