Čilić uzeo Nadalu jedan set, Dodig u polufinalu mješovitih parova!

US Open

Marin Čilić oprašta se od ovogodišnjeg US Opena, nakon poraza u četiri seta od Rafaela Nadala.

Pobjednik iz 2014. godine nije u dvoboju ovogodišnje osmine finala pronašao recept za slavlje protiv jednog od najboljih tenisača svih vremena. Španjolac je izgubio prvi set na ovogodišnjem US Openu, ali je na kraju bio uspješniji sa 6:3, 3:6, 6:1 i 6:2, za svoj 40. nastup u četvrtfinalima Grand Slam turnira.

Marin je nakon osvajanja druge dionice u potpunosti ‘potonuo’, Rafa je dodao gas i odjurio među osam najboljih.

Bio je to njihov deveti međusobni susret i sedma pobjeda Španjolca.

Ivan Dodig i Tajpežanka Latisha Chan nastavljaju s uspjesima u konkurenciji mješovitih parova, pobjednici Roland Garrosa i Wimbledona stigli su do polufinala US Opena nakon što su u četvrtfinalu bili bolji od Amerikanke Raquel Atawo i Francuza Fabricea Martina, sa 7:6(3), 3:6, 10:3.

Za nastup u trećem uzastopnom Grand Slam finalu igraju protiv prvih nositelja, Tajpežanke Hao-Ching Chan i Novozelanđanina Michaela Venusa.

Drugi nositelji, Mate Pavić i Kanađanka Gabriela Dabrowski, zaustavljeni su u četvrtfinalu od američko-britanske kombinacije Bethanie Mattek-Sands/Jamie Murray, rezultatom 2:6, 7:5, 10:4.