Danski rukometaši u boljoj završnici iščupali minimalnu pobjedu protiv Hrvata, u nedjelju okršaj s Francuskom

Hrvatska rukometna, Horvat

Hrvatska rukometna, HorvatHrvatska rukometna reprezentacija u svom je drugom nastupu na jakom Bring Cupu u norveškom Oslu upisala minimalni poraz, bolji su izabranika Slavka Goluže bili Danci, koji su bolji od Hrvata bili i u polufinala posljednjeg Svjetskog prvenstva. Skandinavci su bolju igru u završnici pretočili u konačni uspjeh, završilo je na kraju 29:28, iako je u Željko Musa u posljednjim sekundama propustio veliku priliku za poravnanje i bod.

Nakon slavlja protiv Norveške u petak navečer, u subotnjem popodnevnom terminu Goluža je ponovno na teren poslao najjače snage i opet je sasvim zadovoljavajuće Hrvatska ušla u susret. Makar su Danci, uz isključenje Lackovića, u 11. minuti otišli u prvo vodstvo na dvoboju, dva gola Duvnjaka s igračem manje donose poravnanje. Losert je svoj obol dao obranjenim sedmercem Lindbergu, a Čupić i Vori golovima s igračem više i Hrvatska je otišla na +2, što je dobro čuvala sve do same završnice poluvremena.

Imali su hrvatski rukometaši i 14:11, ali opuštanje i pad snage i koncentracije, uz poneku rotaciju na terenu omogućili su Dancima da do predaha stignu do izjednačenja (14:14).

Uspavano je Hrvatska krenula u nastavak, Danci su pronalazili rupe u hrvatskoj obrani, međutim, nije to razdoblje igre predugo trajalo. Trgnuli su se hrvati, potegao je Duvnjak i do 40. minute ponovno je rezultat poravnat, a sredinom drugo poluvremena Hrvatska ima i minimalnu prednost. Dok je Duvnjak bio raspoložen i dok je imao snage, izgledalo je kako će Danci kapitulirati, a pogotovo kada je Musa u 54. minuti realizirao jednu kontru za 27:24.

Međutim, Duvnjak je većinu završnih minuta zbog nasrtaja danske obrane prosjediti na klupi, izostala je ideja u napadu, popustila je koncentracija u obrani i Danci su serijom od četiri uzastopna pogotka došli do prednosti. Ključni pogodak djelo je sjajnog Mikkela Hansena, suigrača Vorija, Kopljara i Gojuna u PSG-u, koji je na ulasku u posljednju minutu svladao Alilovića za 29:28.

Posljednji napad Hrvatska je dobro postavila i odigrala, Goluža je izvadio Alilovića, uveo Musu na crtu, koji je dobio priliku za udarac, ali je lopta od poda završila preko gola. Danci su sačuvali posjed, upisali minimalnu pobjedu i važna dva boda koja ih praktički prije posljednjeg dvoboja s Norvežanima stavljaju u poziciju osvajača ovog turnira.

Najefikasniji Hrvati bili su Duvnjak i Čupić s po pet postignutih pogodaka, Štrlek je dodao četiri, Vori, Bičanić i Buntić zabili su po tri, Lacković je precizan bio dvaput, dok su se Musa, Horvat i Vuković po jednom upisali u listu strijelaca. Valčić, Šprem, Gojun te iznenađujuće Kopljar, ostali su bez napadačkog učinka.

Hrvatskoj u nedjelju ostaje susret s aktualnim olimpijskim pobjednicima Francuzima, koje su na posljednjem velikom natjecanju u Španjolskoj na svjetskom prvenstvu Hrvati izbacili u četvrtfinalu.