Dinamo ‘prezimio’ i u juniorskoj Ligi prvaka: Ovo je šlag na torti!

Igor Jovičević, gnkdinamo.hr

Nakon što je seniorska momčad ostvarila povijesni uspjeh i nakon gotovo pola stoljeća ponovno prezimila u Europi, isto su uspjeli napraviti i juniri Dinama.

Pod vodstvom Igor Jovičevića mlada momčad Dinama je nadigrala kazahstansku Astanu s 3:1 te je tako potvrdila prolazak u playoff fazu UEFA Youth League natjecanja.

Golove su zabili Leon Šipoš, Bartol Franjić i Dino Kapitanović.

“Jednostavno ovo je za mene prelijep osjećaj i ponosan sam na dečke. Ozbiljno smo odradili utakmicu, sa stavom, gardom prve minute. Na kraju, pokazali smo karakter kad se lomila utakmica u drugom poluvremenu. Ovo je šlag na tortu za cijelu polusezonu, za B momčad, za juniore, to je fenomenalno. Puni smo samopouzdanja, sretni smo, ponosan sam na njih, oni su moja energija, glavni glumci i glavni protagonisti,” poručio je trener Jovičević, prenosi službena klupska stranica.

“Prva momčad ove godine je moralni i igrački parametar za cijeli klub. Taj njihov primjer je svima nama motivacija. S B momčadi smo u Engleskoj ostvarili dobar rezultat, uz fantastično iskustvo protiv Porta i West Ham Uniteda u krucijalnim utakmicama gdje je samo pobjeda igrala. U današnjoj utakmici motivacija je bila na vrhunskoj razini, to je treće euro-proljeće ove sezone, ne sjećam se kad je to bilo u povijesti. Ušli smo u utakmicu sa žarom, kohezijom… Idemo na pauzu odrađene zadaće i pripremiti se za proljeće. Pogled na dalje? Ne, ne zanima me to, hoću uživati u ovom trenutku, kako s B momčadi tako i s juniorskom Ligom prvaka. Čestitam svim igračima i stručnom stožeru na ovim rezultatima i uloženom trudu,” dodao je Jovičević.

Dinamovci će u nastavku natjecanja igrati protiv jedne od osam drugoplasiranih momčadi iz dijela natjecanja gdje igraju klubovi iz grupne faze Lige prvaka (UEFA Champions League path). Ždrijeb je 17. prosinca, a prva utakmica se igra 19/20. veljače iduće godine.

(Foto: gnkdinamo.hr)

UYL: GNK DINAMO – FC ASTANA 3:1 (2:0)
Igralište Hitrec-Kacian
Strijelci: 1:0 – Šipoš (1.), 2:0 – Franjić (42.-pen), 2:1 – Mazhit (49.), 3:1 – Kapitanović (77.)

GNK Dinamo (4-2-3-1): Horkaš – Hrvoj, Šutalo, Franjić, Radonja – Gjira (od 90+4. Janković), Pavlak – Ćuže, Julardžija (od 79. Kočar), Kapitanović – Šipoš (od 84. R. Baturina). Trener: Igor Jovićević.