Dinamo rutinski slavio na Kantridi, Rijeka preko Varaždina nastavlja put prema obrani naslova

Rožman

Nogometaši Dinama rutinski su izborili plasman u četvrtfinale hrvatskog nogometnog Kupa nakon što su na Kantridi pobijedili Opatiju 3:0.

Plavi su poveli golom Kadziora, a dva pogotka postigao je Mario Gavranović.

“Čestitam Opatiji na vrlo korektnoj utakmici. Lijepo je vratiti se na Kantridu i igrati na ovom posebnom stadionu. Čestitam svojim igračima na dobroj utakmici koju su ozbiljno odradili. Dali smo šansu nekim igračima koji nisu puno igrali, a njih pet igralo je protiv Shakhtara, tako da mislim da smo pokazali nađu ozbiljnost. Mladi igrači su pokazali solidnu igru, Đira, Šutalo, Gvardiol, Marin. Svi su dali dobar doprinos u ovoj pobjedi. Opatija je karakterna momčad i dosta borbena, organizirano su se branili. Nama je teren bio dosta težak, ali da smo igrali na terenu Opatije bilo bi još teže. Zahvaljujemo se na tome što su omogućili da igramo na Kantridi koja je u puno boljem stanju nego njihov teren, kao i na fer i korektnoj utakmici. Sad se okrećemo Interu,” poručio je nakon susreta trener Dinama Nenad Bjelica.

U posljednjem susretu osmine finala Rijeka je na gostovanju svladala Varaždin s 2:1.

Branitelj naslova je poveo 2:0 golovima Petra Mamića u 47. minuti te Alexandera Gorgona u 54. minuti, dok je pogodak nade za Varaždina zabio Leonard Vuk u 83. minuti utakmice.

“Najbitnije je da smo ostvarili jedini cilj koji smo si postavili, a to je prolazak u idući krug, “ rekao je strateg Riječana Simon Rožman.

Lokomotiva je u Mladini pobijedila Vinogradar s 3:0. Marko Tolić postigao je prvi pogodak u 16. minuti, a odluku u okršaju s liderom 3. HNL Središte donijeli su Uzuni, 15 minuta prije kraja, i Tolić svojim drugim pogotkom u sudačkoj nadoknadi.

Slaven Belupo je u Bijelom Brdu pobijedio istoimenog domaćina 2:0, golovima Bogojevića i Glavčića.

Inter je slavio u Puli kod Istre 1961 rezultatom 2:1. Gosti su poveli preko Grgića u 19. minuti, ali je brzo Ivančić izjednačio. Pobjedu i prolaz je ekipi Samira Toplaka osigurao Postonjski, 15-ak minuta prije kraja.

Šibenik je u dramatičnom okršaju svladao Belišće 2:1, a odlučujući  zgoditak zabio je Juričić u petoj minuti sudačke nadoknade.