Goran Lesjak ušao u TOP 40 utrke Western States na 100 milja: “Osjećam se odlično, ponosno i ispunjeno”

Goran Lesjak, cilj

Goran Lesjak, ciljNajbolji hrvatski trail i treking trkač, Goran Lesjak, završio je utrku Western States Endurance Race! Utrčavši u cilj s hrvatskom zastavom postao je tako prvi Hrvat koji je nastupio i završio ovu utrku.

Ovaj vikend u Americi je održano je još jedno izdanje najstarije i najprestižnije utrke na 100 milja – Western States Endurance Run. Prvi i jedini predstavnik ove utrke koja se održava od 1974. godine, Goran Lesjak završio je u vremenu 19:45 h, zauzevši 37. mjesto.

Utrka Western States ukupne je dužine 100,2 milje (162 km). Start utrke je u Squaw Valley, a kraj u Auburnu, Kalifornija. Staza utrke prolazi netaknutim divljinama Sierra Nevade koja je površinom veća od Hrvatske. Utrka je zahtjevna jer se prvih 50 km trči na vrlo velikoj visini, a onda se staza spušta u kanjone u kojima temperature idu i preko 40°C, a koje potom trkače prate do samoga kraja.

“Prvih 115 km sam prošao vrlo brzo iako se nakupilo 4000 m uspona u toj dužini i sve je išlo u tom smjeru da ću do cilja doći za 17 sati. Međutim, nakon toga počinjem se boriti s probavnim problemima koji su me totalno oslabili i tu sam izgubio najviše vremena.”- rekao nam je Goran.

“Osjećam se odlično, ponosno i ispunjeno. Što se tiče rezultata više sam nego zadovoljan, iako sam izgubio puno vremena na probleme s probavom, jer sam ostvario oba svoja cilja, a to je TOP40 u plasmanu i otrčati utrku u vremenu ispod 20 sati.“

Posebno oduševljeno Goran spominje organizaciju utrke istaknuvši visoku razinu profesionalnosti te ljubaznost organizatora i volontera.

Lesjak će ove godine krajem kolovoza nastupiti i na najtežoj europskoj utrci – Ultra-Trail du Mont-Blanc (UTMB), i vjerojatno najbrojnijoj (nastupa preko 2000 trkača). Prošle godine Goran je ušao u TOP50 finishera utrke.

Pratite Gorana na Facebook stranici Goran Lesjak ultra trail runner.

Autor: Sandra Bortek

AKTUALNO OSTALI SPORTOVI
Tagged with: , ,

Ostavi komentar