Hajduk slavljem u najvećem derbiju na rasprodanom Poljudu preuzeo vrh: Ova pobjeda je za istinske navijače!

poljud h

U najvećem derbiju hrvatskog sporta u Splitu su nogometaši Hajduka svladali Dinamo s 1-0 (0-0) i zasjeli na vrh ljestvice, nakon 1399 dana.

Splićani su slavili golom Libanonca Bassela Jradija u 56. minuti, a bila je to prva pobjeda nad Plavima na Poljudu nakon 1259 dana.

”Ova pobjeda ide svim istinskim navijačima Hajduka koji su se iz Osijeka vraćali tužni i razočarani,” naglasio je strateg Hajduka Damir Burić.

“Čestitam Hajduku na pobjedi. Mislim da smo gledali utakmicu s jako puno emocija i puno nervoze. Naravno, kad se igra derbi uvijek je tako. U ovoj je utakmici u prvom dijelu Dinamo bio apsolutno bolji i imao nekoliko jako dobrih situacija za pogodak. Nažalost nismo na odmor otišli s prednošću i znali smo u drugom dijelu, odnosno cijelu utakmicu, da je najveća šansa da nas Hajduk ugrozi iz nekog prekida. To se i dogodilo. Nismo bili dovoljno koncentrirani i nakon 60-ak minuta bez ikakve opasnosti s njihove strane primili smo taj zgoditak. Uz pomoć publike utakmica se mijenja. Unatoč tome imali smo dvije prigodne do kraja, Oršić i Gavranović, nismo uspjeli to realizirati. Kad ne zabiješ iz 6-7 dobrih situacija, onda gubiš utakmicu. Mislim da smo bili bolja momčad i da smo više pokazali, ali kako to često biva u nogometu – ne pobjeđuje uvijek bolja momčad,” rekao je nakon poraza trener Dinama Nenad Bjelica.

Dva crvena kartona Dinamovim igračima, ozljeda kapetana Arijana Ademija nekoliko minuta prije Hajdukova pogotka bili su suviše velike prepreke da bi Plavi dohvatili bod(ove).

“Mislim da nije na utakmicu utjecao energetski pad niti izlazak Ademija zbog ozljede. Bili smo 15-ak minuta s igračem manje na terenu, naravno da se tada trošiš više. Nakon isključenja igrača Hajduka uspostavili smo kontrolu utakmice, imali priliku, ali nažalost nismo zabili. To je nogomet. Mislim da je ekipa dobro izgledala, možda smo malo bili emocionalno ispražnjeni nakon Rosenborga, ali mislim da smo bili bolja ekipa i ekipa koja je više zaslužila pobjedu,” dodao je za kraj.

Slijedi reprezentativna stanka, a sljedeći susret igrači Damira Burića igraju protiv Rijeke na Rujevici, 15. rujna u 19 sati…