Hrvatska na otvaranju Eura deklasirala Srbiju, Duvnjak zbog ozljede iznesen s terena!

Duvnjak

Hrvatska rukometna reprezentacija u potpunosti je nadigrala Srbiju na otvaranju Eura. U krcatoj Spaladium Areni, u sjajnoj rukometnoj atmosferi, završilo je ‘okruglih’ 32:22 (14:9)!

Nažalost, loša vijest je ozljeda Domagoja Duvnjaka, kojeg je Igor Vori iznio s terena, nekoliko minuta prije kraja, kad je utakmica bila već odlučena. Neshvatljivo je da je Dule, koji se tek nedavno vratio poslije velike pauze, uopće u tom trenutku bio na terenu!

Lino Červar nije iznenadio početnom postavom. Duvnjak, Cindrić i Stepančić bili su na vanjskim pozicijama, Štrlek i Čupić na krilima, Vori na crti, a Mirko Alilović među vratnicama. Prvi gol za Hrvatsku na ovom prvenstvu zabio je Čupić, s linije sedam metara, a uskoro je precizan bio i Vori, za razbijanje početne nervoze. Iako je naša ekipa u otvaranju stalno bila u prednosti, nije uspjela slomiti otpor suparnika. Srbija se stalno vraćala, prijetila, ali u završnici prvog dijela Hrvatska je ipak pokazala svoju snagu!

Sjajna igra u obrani, prije svega Gojuna i Muse, rezultirala je brzim protunapadima, koje je majstorski realizirao Štrlek. S istekom vremena sjajno je povukao i poentirao Luka Stepančić, koji je odigrao možda i najbolje poluvrijeme u dresu Hrvatske, za sigurnih 14:9 i euforiju krcatih splitskih tribina prije predaha. Odlično je naša reprezentacija krenula i u nastavak, povećala prednost na šest golova viška i požrtvovnom igrom pokazala kao ne misli ‘spustiti nogu s gasa’. Nebeski Stepančić je u tom trenutku zabio svoj šesti gol iz šest pokušaja, za 17:11 na semaforu.

Proigrao je i Karačić, jednom je poentirao, jednom je majstorski asistirao Musi i bilo je velikih sedam pogodaka prednosti. U vrhunskom izdanju bio je i Alilović, koji je u dva trenutka vrhunskom intervencijom zaustavio brzoplete pokušaje Srba na naša ‘prazna vrata’.

Svoju ulogu odigrao je i Zlatko Horvat, koji je u nastavku ušao s klupe umjesto Čupića i nekoliko puta izvrsno realizirao svoje prilike.

Za posljednjih 15-ak minuta Červar je napravio izmjenu na vratima, priliku je dobio i Stevanović, koji je 12 minuta prije kraja na 24:18 zaustavio jednu važnu loptu Šešuma na isteku pasivnog napada Srbije. Nakon pametne minute predaha iskusnog Červara odličnu akciju Hrvatske finiširao je s krila Štrlek i na ulasku u završnih deset minuta! Suci su trebali i pomoć video-tehnologije, priznat je pogodak Srbije za novih šest razlike, ali tada svoju ulogu preuzima i Duvnjak, pogađa dvaput u nizu i daje do znanja suparniku kako neće biti nikakvog opuštanja u završnici.

Štrlek i Stepančić na kraju su zabili po šest pogodaka. S druge strane je Nenadić zabio sedam golova.

Drugu utakmicu skupine A Hrvatska igra u nedjelju, 14. siječnja, u 20.30 sati protiv Islanda.

Hrvatska: Alilović (5 obrana), Stevanović (2 obrane), Vori 1, Musa 1, Mihić 2(1), Štrlek 6, Horvat 4, Čupić 2(2), Gojun, Mandalinić 1, Mamić, Kopljar 1, Luka Stepančić 6, Duvnjak 2, Karačić 2, Cindrić 4. Izbornik: Lino Červar