Hrvatska teškom mukom izborila prvu pobjedu; Skelin: Precijenili smo kvalitetu igrača koje imamo!

Skelin, FIBA

Hrvatska košarkaška reprezentacija teškom mukom tigla je do svoje prve pobjede u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Kini iduće godine. U Zadru su izabranici Ivice Skelina dobili Nizozemsku 82:78, ali manjom razlikom nego što su na izgubili na gostovanju kod istog suparnika (68:61).

Hrvatska je u prvoj dionici imala i 15 poena viška, na poluvrijeme se otišlo s +10 naših (44:34), ali onda je Hrvatska ponovno upala u ‘crnu rupu’. Nizozemci treću četvrtinu dobivaju s 26:15, dolaze do prednosti, a čak su početkom posljednjeg perioda imali tri poena viška i napad.

Ipak, Hrvatska u završnici dolazi do pobjede, prvenstveno zahvaljujući pogođenim tricama Šakića i Uljarevića. Hrvatska je pola minute prije kraja imala deset razlike, no, u samoj završnici ponovno je pokvaren dojam, a gosti su stigli do zadovoljavajućeg poraza koji i njih ostavlja za u igri za prolazak skupine.

Šakić s 22 koša i Krušlin sa 17 poena, sedam skokova i šest asistencija predvodili su hrvatsku reprezentaciju…

HRV - NIZ

Italija je u Rumunjskoj slavila s 51 razlike (50:101) i ima sve četiri pobjede. Rumunji su na omjeru 2-2, dok Nizozemska i Hrvatska imaju jednu pobjedu i tri poraza.

Prvi dio kvalifikacija završit ćemo utakmicom u Italiji 28. lipnja i na gostovanju u Rumunjskoj početkom srpnja, kad će biti jasno hoćemo li nastaviti svoju borbu za Svjetsko prvenstvo. Tri ekipe prolaze skupinu, a ‘križamo’ se s grupom gdje su Litva , Poljska, Mađarska i Kosovo. (Foto: FIBA)