Hrvatska u drugom ogledu s Korejom ipak do pobjede; Goluža: “Adaptirali smo se na njihovu obranu i pristup je bio dobar”

Goluža, maskota EP

Goluža, maskota EPHrvatska rukometna reprezentacija odigrala je u Koreji i drugu prijateljsku utakmicu protiv domaćina,  a ovaj je put i stigla do pobjede 26:24.

“Utakmica je bila onakva kakvu sam i najavio. S puno boljom obranom i puno smo više trčali. Adaptirali smo se na njihovu 3-2-1 i 3-3 obranu, pristup je bio jako dobar. Napravili smo prednost odmah na početku, rotirao sam sve igrače, s time da je došao mali pad u prvom poluvremenu gdje su nas stigli kada smo imali dva igrača manje,” poručio je hrvatski izbornik Slavko Goluža.

“U drugom poluvremenu smo se ponovno kompletirali, napravili smo razliku, a svi igrači su dobili priliku. Mislim kako je bila dobra utakmica, mogu biti i zadovoljan kako smo postigli i dosta laganih pogodaka,” dodao je Keta.

Koreja voli rukomet: “Atmosfera je bila jako dobra, bila je puno dvorana i sve pohvale na organizaciji ove dvije utakmice, lijepom prijama i na svakom koraku su nam domaćini pomogli da se osjećamo kao kod kuće,” zaključio je za kraj.

Nakon povratka u domovinu, Slavka Golužu i njegove odabranike iz reprezentacije svijeta 13. lipnja u Kairu očekuje humanitarna revijalna utakmica protiv domaćina Egipta.

Hrvatska: Ivan Stevanović, Filip Ivić, Manuel Štrlek, Antonijo Kovačević, Zlatko Horvat, Nik Tominec, Teo Čorić, Marko Kopljar, Šime Ivić, Igor Karačić, Jakov Gojun, Damir Bičanić, Josip Valčić, Ivan Slišković i Luka Cindrić

AKTUALNO RUKOMET

Ostavi komentar