Hrvatska u infarktnoj završnici do treće pobjede u nizu

Hrvatski ragbijaški savez

Hrvatska ragbijaška reprezentacija došla je do svoje treće europske pobjede u nizu. Nakon vodstva Izraela, naši se igrači nisu predali te u infarktnoj završnici u posljednjoj sekundi postigli polaganje i došli do velikog slavlja.

Izrael je prvi poveo zgoditkom iz kazne u 18. minuti, nakon čega u 24. minuti s naše strane polaže Čorić te pretvara Ayoub, a rezultat 7:3 ostaje nepromijenjen do kraja prvog dijela. U nastavku Izrael prvo prelazi u vodstvo zgodicima iz dva nova kaznena udarca, a Hrvatska uzvraća polaganjem Marka Grčića, no nakon samo tri minute, gosti postižu još jedno polaganje, koje uspješno pretvaraju te drže vodstvo od 12:16 do samog kraja susreta. Naši igrači dvadesetak minuta neuspješno pokušavaju probiti obranu Izraelaca, da bi u posljednjim sekundama susreta, nakon ubacivanja iz auta, konačno uspjeli izgurati fizički jače suparnike te novim polaganjem Čorića i pretvaranjem Ayouba doći do važne pobjede, piše rugby.hr.

Ovim rezultatom Hrvatska se zacementirala na vrhu skupine te s prvog mjesta na proljeće očekuje dvoboj s Maltom i borbu za razigravanje za prelazak u višu diviziju.

Hrvatska: 1. Biškić, 2. Čorić, 3. Perlain, 4. Budimir, 5. Brajkovic, 6. Owen, 7. Ozich, 8. Rowe, 9. Rosso, 10. Ayoub, 11. Grčić, 12. Jurišić (C), 13. Rudić, 14. Vlajčević, 15. Plazibat, 16. Brečić, 17. Hasija, 18. Đurović, 19. Buljac, 20. Perić, 21. Kovačić, 22. Burazin, 23. Pavlović.

(Foto: Hrvatski ragbijaški savez)