Hrvatske odbojkašice nakon odlične predstave i velike borbe izgubile od Ruskinja u četiri seta

Hrvatska-odbojkašice-tuga

Hrvatska-odbojkašice-tugaNakon pobjede protiv Azerbajdžana, hrvatske odbojkašice na Europskom prvenstvu u Njemačkoj upisale su poraz, ali tek nakon velike borbe protiv favoriziranih Ruskinja. Hrvatice su uzele jedan set, dobro su parirale u ostala tri i možda na kraju ostaje mali žal za propuštenim.

U prvom setu vidljiva je bila impresioniranost izabranica Igora Lovrinova suparnicama, kao i evidentan problem s njihovim blokom, ali već je u drugom to bila prava utakmica.

Izjednačeno je bilo do 24:24, no tada je ponovno veliki posao odradio nebeski blok Ruskinja, za 24:26. U trećem su Hrvatice otišle do kraja. Vodstvo tijekom cijele dionice uspjele su sačuvati, za uzbudljivih 25:23.

Iako je zanimljivo bilo do samog finiša, ipak su Ruskinje potvrdile svoju kvalitetu i ostale koncentrirane u završnici. Imale su hrvatske odbojkašice i 22:20, no tada je stala igra, dogodio se preokret za konačno slavlje ruskih reprezentativki. U hrabroj i požrtvovnoj partiji istaknule su se Topić s 21 te kapetanica Sanja Popović s 20 poena.

U nedjelju je za Hrvatsku dan odluke, jer od 15 sati djevojke igraju posljednji susret skupine protiv Bjelorusije, koji će odlučiti o drugoj poziciji i lakšem suparniku u idućem krugu.