Hrvatski dvoboj Blanke i Ane na Hanžeku; Vlašić: “Emotivno sam izuzetno vezana za ovaj miting”

Blanka Vlašić, Dijamantna liga

Blanka Vlašić, Dijamantna ligaBlanka Vlašić će nakon tri godine opet nastupiti na Hanžekovićevom memorijalu! Dvostruka svjetska prvakinja u skoku u vis vraća se na miting koji će zauvijek imati posebno mjesto u njezinom životopisu. Naime, upravo na Hanžeku je Blanka 2003. prvi put preskočila dva metra, a na zagrebačkom mitingu je 2009. godine skočila i famoznih 208 centimetara, drugi najbolji skok u povijesti atletike.

“Zagreb kao posljednji miting ove povratničke sezone bit će zaista šlag na kraju. Iako je bila bremenita, zadovoljstvo mi je da se bez većih problema pripremam za jedno od mojih najdražih natjecanja. Nakon godina izostanka ne moram niti naglašavati koliko mi znači povratak pred zagrebačku i hrvatsku publiku.”

“Emotivno sam jako vezana za na miting na kojem sam prvi puta preskočila dva metra ali i rekordnih 208 centimetara.”

“Bit će mi posebno zadovoljstvo obući sprinterice u utorak navečer na Mladosti, nadam se da će vrijeme poslužiti, a pozivam sve ljude da dođu podržati i mene i ostale hrvatske atletičarke i atletičare!”, rekla je Blanka najavljujući dolazak na Hanžek.

Veselimo se velikom dvoboju hrvatskih visašica, jer imamo i drugu skakačicu u vis svjetske vrijednosti – Anu Šimić. U hrvatski dvoboj svakako se mogu umiješati i svjetska dvoranska prvakinja Poljakinja Kamila Lićwinko, ali i sve bolja Britanka Isobel Pooley.

Hanžek, skok u vis, startna lista

AKTUALNO OSTALI SPORTOVI

Ostavi komentar