Island šokirao Šveđane

Island, HRS

Rukometaši Islanda iznenadili su na otvaranju Eura favorizirane Šveđane s 26:24.

Islanđani su nakon 20-ak minuta imali nevjerojatnih devet pogodaka viška, a na poluvrijeme se otišlo s 15:8.

Poslije desetak minuta igre u nastavku bilo je deset razlike (21:11), ali Švedska je tada krenula smanjivati zaostatak.

Pet minuta prije kraja stigli su na samo ‘minus tri’, ali u završnici je Island uspio prelomiti dvoboj na svoju stranu.

Gustavsson je imao 14 obrana, Gudmundsson je zabio sedam golova, a pet su dodali Karason, Gudjon Valur Sigurdsson i Gunnarsson. Appelgren je imao 11 obrana u dresu Švedske, a Gottfridsson je zabio šest golova.

U nedjelju Švedska igra protiv Srbije od 18.15, a Hrvatska s Islandom u borbu kreće od 20.30 sati.