Ivan Perišić s Bayernom osvojio Ligu prvaka!

Perišić

Ivan Perišić pobjednik je Lige prvaka! Hrvatski reprezentativac je s Bayernom u finalu u Lisabonu svladao pariški PSG rezultatom 1:0, a strijelac jedinog, odlučujućeg pogotka bio je Kingsley Coman u 59. minuti dvoboja.

Ivan Perišić zaigrao je od 68. minute, kada je zamijenio upravo strijelca Comana, te je osvajanjem prestižnog trofeja nastavio niz hrvatskih igrača na europskom tronu.

Započeo ga je Mario Mandžukić 2013. godine upravo s Bayernom, a potom su Ligu prvaka osvajali Luka Modrić (Real Madrid, 2014.), Ivan Rakitić (Barcelona, 2015.), Luka Modrić i Mateo Kovačić (Real Madrid, 2016. – 2018.) te Dejan Lovren (Liverpool, 2019.). Titulu su od hrvatske neosvisnosti osvajali i Alen Bokšić, Zvonimir Boban, Davor Šuker, Dario Šimić, Igor Bišćan,

Perišić je s Bayernom, gdje je ove sezone na posudbi iz milanskog Intera, osvojio i domaću dvostruku krunu, njemačko prvenstvo i kup.

Perišić, Neuer

Završnica Lige prvaka odigrana je, nakon stanke zbog pandemije koronavirusa, u portugalskom Lisabonu.

Bayern je u jednoj utakmici bio bolji od Barcelone u četvrtfinalu, a od francuskog Lyona u polufinalu. Bavarcima je to šesta titula klupskog prvaka Europe!