Jug CO ‘pomeo’ Primorje i vratio naslov prvaka Hrvatske u Gruž: “Finale je bilo fantastično, pokazali smo da smo bolja momčad!”

Jug, prvaci

Vaterpolisti dubrovačkog Juga Croatia osiguranje potvrdili su status favorita i pred svojim su navijačima slavili s 13:7 u trećoj utakmici finala doigravanja te tako bez izgubljenog dvoboja protiv Primorja Erste banke stigli do naslova prvaka Hrvatske!

Gosparima je to ukupno 12. titula, a posljednji put su bili najbolji prije tri godine. Ekipa pod vodstvom Vjeke Kobešćaka tako je ove sezone stigla do trostruke krune, u prvenstvu, Kupu i regionalnoj ligi bili su bolji od Riječana.

U sjajnoj atmosferi u Gružu dvojbi o pobjedniku nije bilo, iako je nakon prve četvrtine gost imao 3:4 vodstvo. U drugoj dionici serijom 4:1 Jug na poluvrijeme odlazi s dva gola viška, prednost u trećoj još i povisuje, lomi otpor suparnika, dok u posljednjoj četvrtini, uz feštu na tribinama, mirno privodi utakmicu kraju (3:4, 4:1, 3:2, 3:0).

Maro Joković s četiri gola bio je prvo ime utakmice, Paulo Obradović postigao je tri, Felipe Perrone dva dok su Marko Macan, Loren Fatović, Xavi Garcia i Hrvoje Benić postigli po jedan gol. Bijač je imao osam obrana.

“Presretan sam, želio bih čestitati cijelom Klubu, igračima, stručnom stožeru, upravi, navijačima… Fantastično finale, u tri smo utakmice pokazali da smo bolja momčad,” nakon utakmice je rekao Vjekoslav Kobešćak.

JUG CROATIA OSIGURANJE: Bijač (8 obrana), Macan (1), Fatović (1), Lončar, Joković (3), Garcia (1), Marković, Ivanković, Bautović, Perrone (2), Benić (1), Obradović (3), Popadić, J. Vrlić. Trener: Vjekoslav Kobešćak.

PRIMORJE ERSTE BANKA: Vićan (6 obrana), Burić (1), Radu (3), Krapić, M. Vrlić (1), Vukičević, Muslim, Petrović, Dedović (1), Echenique, Šetka (2), Bošković, Jelovina, Buljubašić. Trener: Ivan Asić.