Karačić: “Prezentirat ćemo Hrvatsku u pravom svijetlu”; Gojun: “Uz punu dvoranu u Varaždinu nećemo imati problema”

Hrvatska, navijači, Varaždin

Hrvatsku rukometnu reprezentaciju danas u Varaždinu od 17.15 sati očekuje novi okršaj s Norveškom, u sklopu kvalifikacija za Europsko prvenstvo u Poljskoj na početku iduće godine.

Prije nekoliko dana na debiju novog izbornika Željka Babića naši rukometaši doživjeli su minimalan poraz, ali pobjedom pred svojim navijačima od dva i više golova razlike ponovno će Hrvatska preuzeti prvo mjesto skupine.

“Sigurno je kako je bilo teško da nakon jednog treninga s novim izbornikom stvari prenesemo na teren. Sigurno da nakon ovih par dana kako smo zajedno da ćemo demonstrirati bolju igru. Nadam se pobjedi, da prezentiramo Hrvatsku u pravom svijetlu i da ova reprezentacija zaslužuje podršku kakvu smo imali i do sada,” rekao je prije nove utakmice s Norvežanima Igor Karačić, srednji vanjski skopskog Vardara i reprezentacije.

Jakov Gojun bio je neizostavna karika u obrani Slavka Goluže, a bit će zanimljivo vidjeti kakvu će mu ulogu namijeniti novi izbornik.

“Sigurno, novi je sustav, sistem. Novi je trener i treba malo vremena. Mislim da nismo prvu utakmicu tako loše odigrali. Treba popraviti segmente u obrani i nadam se da uz punu dvoranu nećemo imati problema. Mi smo hrvatska reprezentacija i nadam se kako ćemo ovog puta to i opravdati. Nijedna utakmica nije lagana, ma tko bio protivnik,” dodao je defenzivni ‘specijalac’, koji će od iduće sezone nastupati u Bundesligi, u berlinskom Füchseu, zajedno s Denisom Špoljarićem i reprezentativnim kolegom Dragom Vukovićem.

Hrvatski rukometaši proveli su popodne dan prije utakmice u druženju s navijačima u Varaždinu i prema viđenom, podrška s tribina Arene uz Dravu sigurno neće izostati.

AKTUALNO RUKOMET

Ostavi komentar